Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Partnerkirikute vaimulike kohtumine

21.06.2019 | | Rubriik: Kirikuelu
sdr

Ühispilt kahe partnerkiriku vaimulike kokkutulekult. Erakogu

Kurhessen-Waldecki Evangeelne Kirik korraldas 21.–28. maini Hofgeismari evangeelses seminaris kahe partnerkiriku vaimulike kokkutuleku teemal, mis puudutas kiriku käitumist olukorras, kus ametitalitustega on seotud kirikusse mittekuuluvad inimesed (Der Umgang der Kirche mit Konfessionslosen am Beispiel der Kasualpraxis).
Eestlastele on see olukord igapäevane ja tuttav, kuid aja jooksul muutub üha tavapärasemaks ka Saksamaal. Kokkutulekul vahetati kogemusi ja mõtteid kuulutustöö võimaluste üle praegusel usukaugel ajal.
Kokkutulekut juhatasid Dietrich Hannes Eibach ja Michael Schümers. Teemakohase ettekande pidas professor dr Christian Greth­lein Münsterist. EELKd esindasid Vallo Ehasalu, Mart Jaanson, Peeter Kaldur, Kerstin Kask, Annika Laats, Kristjan Luhamets, Margit Nirgi, Tiit Salumäe ja Margus Suvi. Nädalavahetusel külastasid osavõtjad Kurhessen-Walde­cki piirkondi ja tutvusid kiriku mitmesuguste töövaldkondadega.
Sõprussidemed EELK ja Kurhessen-Waldecki vahel on alguse saanud Burchard Liebergi pikaajalisest tegevusest ning ametlik koostööleping sõlmiti 2001. aastal. Nüüd külastasid mõlema kiriku esindajad Burchard Liebergi hauda Kasselis ning pidasid seal palvuse.
Kristjan Luhamets

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)