Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Partnerkirikul uus piiskop

28.06.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

Saksamaa Ühendatud Evangeelse Luterliku Kiriku juhtivpiiskop Ralf Meister annab uuele Põhjakiriku piiskopile Kristina Kühnbaum-Schmidtile üle ametiristi. Internet

Saksamaa Põhjakiriku uueks juhiks on 1964. aastal sündinud Kristina Kühnbaum-Schmidt.

Peamiselt Hamburgi, Mecklenburg-Vorpommerni ja Schles­wig-Holsteini liidumaal tegutsev Evangeelne Kirik Põhja-Saksamaal ehk Põhjakirik moodustati 2012. aastal kolme kiriku liitumisel.
Kiriku esimene piiskop Gerhard Ulrich siirdus märtsis emerituuri. Mullu uueks piiskopiks valitud Kristina Kühn­baum-Schmidt on õppinud teoloogiat Göttingeni ülikoolis ja Berliini kiriklikus kõrgkoolis. 1995. aastal ordineeriti ta luterlikuks pastoriks ning on tegutsenud nii teoloogiaõppejõu, koguduseõpetaja kui pastoraalpsühholoogilise nõuandjana. Samuti on Kühnbaum-Sc­hmidt olnud tegev Saksamaa Ühendatud Evangeelse Luterliku Kiriku juhatuses, 2013. aastast aga oli üks Kesk-Saksamaa evangeelse kiriku regionaalpiiskoppidest.
Uus Põhjakiriku piiskop hakkas ametiülesandeid täitma aprillis, ametisse seati ta aga esimesel nelipühal. Schwerini toomkirikus toimunud pidulikul jumalateenistusel peetud jutluses kutsus piiskop Kühnbaum-Schmidt Põhja-Saksa ringhäälingu kodulehe järgi üles taotlema lepitust ja rahu erinevate konfessioonide, religioonide, maailmavaadete ja rahvuste vahel ning kritiseeris natsionaliste ja populiste. Jumalateenistuse järel toimus ka armulauaga palvus ja kohvilaud Rostocki raekoja platsil, millest võttis osa 1200 inimest.
EELK partnerlussuhted Põhjakirikuga tulenevad varasematest sidemetest selle asutajate hulka kuulunud endise Põhja-Elbe kirikuga. Sakslased on meile osutanud hindamatut materiaalset abi, traditsiooniliseks on kujunenud ka Balti luterlike kirikute ja Põhjakiriku vaimulike iga-aastased kokkusaamised.
Rain Soosaar

Mina olen Hea Karjane. Minu lambad kuulevad minu häält ja mina tunnen neid ja nad järgnevad mulle ning ma annan neile igavese elu. (Jh 10:11a,27–28a)