Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Pärnus on sirgumas uus orelikoolkond

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Juba järgmisel õppeaastal saavad õpilased kätt harjutada kirikusse ehitatava uue eksklusiivse oreli taga. InternetPärnu muusikakooli kõik kuus oreliõpilast pälvisid eksamil õpitu eest pea maksimumtulemuse.
Suurepärase tulemusega olid rahul nii oreliõpetaja Jaanus Torrim kui eksamikomisjoni kuulunud Eesti Muusikaakadeemia õppejõud prof Andres Uibo.
«Tase on tõesti kõrge ning see oli mulle meeldiv üllatus. Rõõmuga tõdesin, et Jaanus Torrim on teinud väga head tööd. Kohati oli tunne, et ma ei ole tulnud mitte eksamile, vaid kontserdile, see oli suurepärane elamus,» kinnitas professor Uibo Eesti Kirikule. Uibo sõnul on oreliõpilased muusikaakadeemias väga oodatud ja eriala lõpetanutel ei ole hiljem ka tööpuudust karta.
Praegu õpib Pärnu muusikakoolis klaveri ja oreli erialal, mida direktor Karin Veissman nimetab kooli tugevaimaks ja väljapaistvaimaks osakonnaks, kuus 12–17aasta vanust last.
«Kui õpilasi oleks rohkem, peaksime Pärnusse viienda oreli ehitama, et nad saaksid vabalt harjutada,» muigab Torrim ja lisab: «Kui kirikus saab valmis ka teine suur orel, meie võimalused avarduvad. Õpetamisel lähtun ideest, et erinevaid ajastuid mängime erinevatel pillidel. Ehkki see võib õpilasele alguses raske tunduda, ei teki hiljem probleemi, et üks või teine instrument oleks neile uus. Pealegi ei võta suurel pillil orienteerumine ja erinevate registrite eristamine sugugi kaua aega.»
Torrimi sõnul on üks õppe eesmärk saada võimalikult palju ka esinemispraktikat, mistõttu on traditsiooniline see, et iga oreliõpilane annab aasta jooksul kolm kontserti: ühe enne jõule, ühe eksami- või arvestuskontserdina ja lisaks esinemine suvisel Pärnu orelifestivalil.
Merje Talvik