Esileht » Uudis » Uudised »

Pärnu-Jaagupis peeti väärikat aastapäeva

10.08.2010 | | Rubriik: Uudised

Väärikaks aastapäevaks renoveeriti Pärnu-Jakobi kogudusemajas kaunid ruumid, kus peeti ajalookonverentsi ja kostitati pidupäevadest osavõtjaid. Koguduse arhiiv  Pärnu-Jakobi kogudus Pärnumaal tähistas jaagupipäeval, 25. juulil oma 685. aastapäeva. Lisaks jumalateenistusele jätkus pidupäevahõngulisi ettevõtmisi mitmeks päevaks.
Koguduse õpetaja Tõnu Taremaa sõnul oli peo sissejuhatuseks kaunis kuulata Vigala meeskvintetti, kelle väärikas ja heatasemeline kava sobis kirikusse suurepäraselt.
Ühisel ajalookonverentsil «Palveränd läbi Eesti aja» kõneles kodu-uurija Sergei Seeland kohaliku kiriku ajaloost, Ingmar Kurg MTÜ Maar­jamaa Palveränd ettevõtmistest, mille kaudu loodetakse Eestimaa kirikuid liita oluliste ja vajalike palverännuteede võrku. Tiina Sepp, kes teada-tuntud Santiago de Compostela teejuht, tõi välja huvitavaid suundumusi, mis ilmnesid palverännakul osalenute küsitlustes nende motivatsiooni kohta.
Pidupäevast alates on üleval ka fotonäitus, mis kajastab Jakobi kirikut või sellega seotut ning sündis eri inimeste saadetud töödest. Peapreemia pälvis Toivo Lillevälja töö, mida koos kõigi teistega saaab 31. augustini vaadata kiriku kellatornis ning seejärel veebis koguduse uuel koduleheküljel www.eelk.ee/parnu-jakobi.  Samuti peeti jaagupipäeva eelõhtul ühine Taizé palvus.
Pühapäeva hommikul korraldasid Jane Vain ja Epp Sokk läbi lähikülade väikese palverännaku, lauldi, loeti psalme ja oldi üheskoos palves. Pidulikul jumalateenistusel osales piiskop Einar Soone, kes õnnistas ka altarilaua.
On oluline märkida, et vahetult enne aastapäeva said Jakobi koguduse majas renoveeritud kaks ruumi, kus nüüd kostitati ka konverentsil osalenuid ja kirikukohvile tulnuid.
Aktiivse tegevuse eest Pärnu-Jakobi koguduses pälvisid EELK tänukirja Rein Sopp ja Epp Sokk. Koguduse õpetaja Tõnu Taremaa sõnul on Pärnu-Jakobi 300 liikmesannetajaga kogudus toimekas ja tubli. «Aga tööd on siin muidugi igal ajal hulga teha,» tõdes vaimulik.
Mari Paenurm

Teist alust ei saa keegi rajada selle kõrvale, mis juba olemas – see on Jeesus Kristus! (1Kr 3:11)