Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Pärnu-Jaagupi kogudus sai diakoni

04.09.2019 | | Rubriik: Uudised

Pärnu-Jaagupi kirikus pärast ordinatsiooniteenistust: Ove Sander (vasakult), Jane Vain, Joel Luhamets ja Kristiina Jõgi. Erakogu

Pärnu-Jaagupi kirikus oli 25. august suur rõõmupäev, sest koguduse diakoniks ordineeriti pikaaegne ustav koguduse töötegija Jane Vain.

Ordineeris piiskop Joel Luhamets, assistendid olid assessor Ove Sander ning Pärnu-Jakobi koguduse hooldajaõpetaja Kristiina Jõgi. Piiskop Joel Luhamets rõõmustas oma kõnes selle üle, et oli 1997. aastal Jane Vainu Tartu Pauluse koguduses ristinud ja leeritanud. Nüüd oli saabunud päev, mil ta sai oma leerilapse ordineerida vaimulikku ametisse.
Piiskop kutsus kogudust üles meeleparandusele ja mitte kõigega kaasa minema, mida nüüdisaeg pakub. Ta ütles: jõgi ei lähe voolates oma teekonnal järjest puhtamaks, vastupidi: igasugust sodi ja prahti satub jõevette. Kui me tahame puhast ja selget vett, peame minema tagasi alguspunkti ehk allikale.
Jumalateenistuse ja koosviibimise muusika eest kandsid hoolt Aili Soonberg, kes mängis orelimeister Ago Tindi poolt hiljuti korrastatud orelit, naiskoor Jakobi ja puhkpille mänginud Priit Aimla ning Mart-Erik Põdra.
Pärast jumalateenistust õnnistas õpetaja Ove Sander reformatsioonimälestuse õunapuu, mille kinkis naiskoor Jakobi, ja kõik soovijad said osaleda õunapuu istutamisel kirikuaeda.
Kirikuaeda oli kaetud rikkalik kohvilaud. Laual olevad küpsetised ja suupisted olid koguduse liikmete ja Jane sõprade poolt armastusega valmistatud. Ilm soosis pidulikku päeva ja külalised said pärast jumalateenistust veel kirikuaias aega veeta ja oma head soovid värskele vaimulikule edasi anda, teda õnnitleda, samuti pilte teha mälestuseks ajaloolisest päevast.
Jane Vain on lõpetanud Tartu ülikooli psühholoogia erialal, saanud teoloogiabakalaureuse kraadi Eesti Metodisti Kiriku teoloogilises seminaris ja on hetkel lõpetamas magistriõpinguid usuteaduse instituudis. On töötanud kriminaalhooldusametnikuna ja sotsiaaltöötajana kohalikus omavalitsuses. Jane on aktiivne kogukonnaliige ja Põhja-Pärnumaa valla sotsiaalkomisjoni liige. Samuti kuulub Jane Vain MTÜ Eesti Jaakobitee Sõprade Seltsi juhatusse, edendades palverännuliikumist Eestis.
Epp Sokk

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)