Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Pärnu diakooniakeskus tähistas lõikustänupüha

23.10.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

Lõikustänupüha rõõmsad tähistajad. Erakogu

Kuu esimese kolmapäeva õhtul kogunevad vabaühenduse vabatahtlikud koosolekut pidama.

Seda on tehtud laulu ja palvega pea kümme aastat. Eriline kolmapäevaõhtu oli 2. oktoobril. Meil oli külalisi lähedalt ja kaugelt. Kirikuinimestele on oktoobrikuul iseenesestmõistetav oma aia- ja põlluvilja näitamine, jagamine ning Jumalale au andmine. Meie ühingu pooltele vabatahtlikele pole selline tegevus enesestmõistetav. Soovisin väga jagada lõikustänupüha tähenduse sõnumit oma meeskonnale.
Pärnu praostkonna noorim vaimulik, Pärnu-Jakobi koguduse diakon Jane Vain leidis sõnumi toomiseks aega. Ta kõneles, et Jumal kingib meile igapäevase leiva, mis hõlmab nii toitu, riiet, muud vara kui ka inimestevahelisi suhteid. Lõikustänupühal oleme selle kõige eest Jumalale tänulikud. Me peame ka meeles inimesi, kes ühel või teisel viisil meie elus midagi head on teinud. Samuti võtame ise tänu vastu, kui oleme oma teo või sõnaga Jumala abiga kaasinimesele toeks olnud. Tänu vastuvõtmine on sama oluline kui tänamine.
Pärnu Raeküla Vanakooli Keskuse juhataja Piia Karro-Selg tuli külla omal algatusel ja võttis kaasa ajakirjaniku, muusiku ja Y’s Men liikumise aktivisti Aleksei Vassiljevi Peterburist.
Aleksei andis meie jaoks nostalgilise kontserdi, kus kõlasid mitmed nõukogude ajast tuntud ballaadid. Diakooniakeskuse vabatahtlike hulgas on ka vene rahvusest mehi-naisi ja hea oli näha, kuidas nad vaikselt kaasa laulsid. Mitte ainult nemad, vaid eakam osa seltskonnast tuletas samuti laulusõnu meelde.
Piduliku õhtu lõpetasime kahe sünnipäevalapse tänamisega lillede ja tordiga. Meie vanimal vabatahtlikul Elfriede Nääril täitus 90. eluaasta ja vabatahtlikul personalijuhil Sirje Laurimäel 70. aasta.
Vabaühenduse eesmärke viivad ellu igas eas vabatahtlikud töötegijad. Noored panustavad oma jõuga ja IT-oskusega ning eakamad hoiavad end aktiivsena elukogemuse edasiandmisega.
Kümne aastaga on diakooniakeskuses Jumala abiga nii mõndagi korda saadetud. On üles ehitatud Pärnu toidupank, mis tegutseb 2017. aastast iseseisva ühinguna. Diakooniakeskuse praegune eesmärk on toetada lapsi ja pensionäre. 2014. aastast peab ühing heategevuskohvikut Riia Söögituba, ruumid sai soetatud panga toel.
Riia Söögituba on pealtnäha tavaline söögikoht oma päevapakkumiste ja ka à la carte praadidega. Siin tähistatakse sünnipäevi ja tellitakse peielaudu, on üks pulmgi peetud. Ent tavalise varjust leiab heategevusliku osa – lapsele ja pensionärile on päevapakkumise hind tunduvalt madalam. Koolivaheaegadel võimaldame 40-le vähese koduse hoolitsusega lapsele tasuta lõunasöögi.
Erika Kukk,
EELK Pärnu Diakooniakeskuse tegevjuht

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)