Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Pärdi päevad 2016

24.08.2016 | | Rubriik: Teated

2.9. kl 19 Tallinna Jaani kirik. AVAKONTSERT: PRO ET CONTRA.
Avakontserdil saab esimest korda Eestis kuulda Arvo Pärdi instrumentaalteost «Greater Antiphons», mille maailma esiettekanne toimus selle aasta mais Los Angelese filharmooniaorkestri esituses Gustavo Dudameli juhatusel Los Angeleses Walt Disney kontserdimajas.
3.9. kl 19 Tallinna Niguliste kirik. PALVERÄNDURITE LAUL.
Kammerkoor Voces Musicales ja Tallinna Kammerorkester esitavad Arvo Pärdi muusikat koorile ja orkestrile – teoseid, mis esindavad helilooja 40-aastase tintinnabuli-perioodi pea kõiki kümnendeid.
4.9. kl 19 Nõmme Lunastaja kirik. PALGEST PALGESSE.
YXUS Ensemble esitab Arvo Pärdi ansambliteoseid, mis on loodud nii tintinnabuli-perioodi esimesel kümnendil kui ka 2000ndatel.
5.9. kl 19 Tallinna Niguliste kirik. MISSA SYLLABICA.
Christopher Bowers-Broadbent (orel, Ühendkuningriik) ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor Kaspars Putniņši juhatusel toovad kuulajateni Arvo Pärdi teosed nii a cappella kui ka koorile ja orelile. Christopher Bowers-Broadbent on osalenud nii helilooja teoste esiettekannetel kui ka esmaplaadistustel.
6.9. kl 19 Tallinna Pühavaimu kirik. PALGEST PALGESSE.
Keelpillikvarteti tuumikuga, kuid vastavalt kavale muutuva koosseisuga ansambel esitab Arvo Pärdi kammerteoseid, mis on loodud nii tintinnabuli-perioodi esimesel kümnendil kui ka 2000ndatel.
6.9. kl 18 Tartu Pauluse kirik. STABAT MATER.
7.9. kl 18 Paide kirik. STABAT MATER.
8.9. kl 19 Tallinna Jaani kirik. STABAT MATER.
Ene Salumäe (orel), Juta Õunapuu-Mocanita (viiul), Johanna Vahermägi (vioola), Johannes Sarapuu (tšello), Madis Metsamart (löökpillid)  ja ansambel Vox Clamantis (dirigent Jaan-Eik Tulve) toovad Tartus, Paides ja Tallinnas festivali kuulajateni kammerkava Pärdi tintinnabuli-perioodi esimesest ja viimasest aastakümnest.
Oreliteoses «Trivium» astub solistina üles tunnustatud eesti organist Ene Salumäe.
8.9. kl 18 Rakvere Kolmainu kirik. TABULA RASA.
Harry Traksmann (viiul), Robert Traksmann (viiul) ja Tallinna Kammerorkester.
11.9. kl 19 Tallinna Jaani kirik. SÜNNIPÄEVAKONTSERT.
Harry Traksmann (viiul), Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester dirigent Tõnu Kaljuste juhatusel. Arvo Pärdi sünnipäevakontserdiga tähistatakse veel üht olulist tähtpäeva – tintinnabuli-stiili sünnist möödub 40 aastat.

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)