Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Palvushommikusöögil kõneldi julgeolekust

10.12.2014 | | Rubriik: Ühiskond

Jüri Luik ja Siiri Oviir.Internet

Riigikogu konverentsisaali kogunes 3. detsembril 13. Eesti palvushommikusöögile sadakond inimest.

Palvushommikusöök toob kokku Eesti poliitika-, kiriku-, ühiskonna- ja kultuuritegelased ning vabakonna esindajad. Avasõnad ütlesid hommiku juhid Eesti Naisliidu esinaine Siiri Oviir ja riigikogu liige Tõnis Kõiv.
Tänavu keskenduti kõnelemisel turvatunde kindlustamisele ebastabiilses julgeolekuolukorras. Vaimsest julgeolekust rääkisid suursaadik Jüri Luik ja prof David R Young, kes töötas USA julgeolekunõuniku Henry Kissingeri assistendina ajal, mil riik oli läbimas mitmeid kriise.
«Kui jääme sõnas ja teos truuks demokraatia ja õigusriigi põhimõtetele ning hindame kristlikke väärtusi, ei ohusta meid ka hirm. Meie vaimne turvalisus on sama oluline kui militaarne turvalisus,» lisas Siiri Oviir. «Praegusel keerulisel ajal peame olema vastutustundlikud selles, mida räägime, mis sõnumit jagame. Enne valimisi veedab meie poliitiline eliit palju rohkem aega rahva seas ning on väga oluline, millist sõnumit jagame. On see sõnum hirmust ja suutmatusest midagi muuta või aus, julguse ja teotahte sõnum.»
Muusik ja laululooja Timo Lige esitas laulud, mis olid palvushommikusöögi ürituste jaoks loodud. Lõpupalve pidas EKNi asepresident piiskop Philippe Jourdan, mille järel luges meieisapalve peapiiskop electus Urmas Viilma ning õnnistussõnad ütles EKNi president Andres Põder.
Hommikusöögi eesmärk on tekitada dialoogi kogu Eestit puudutavates küsimustes. Palvushommikusöök on rahvusvaheline sündmus, mis toimub rohkem kui 160 riigis, ka Euroopa Parlamendis. Eestis toimub palvushommikusöök peale Tallinna veel mitmes  linnas, suurim neist jaanuari alguses Tartus.
Eesti Kirik

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)