Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Palvetagem Eesti Vabariigi eest!

10.01.2018 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Gregoriuse kalendri järgi elavatel kristlastel on seljataga Kristuse ilmumise püha, mil mõnel pool peeti küllap veel viimaseid jõulupidusid, lauldes armastatud jõululaule ja põletades küünlaid. Nõnda oli see näiteks Võru praostkonna vaimulikel, kes kogunesid juba traditsiooniliselt just kolmekuningapäeval.
Pühade möödumist oli märgata ka Tartu linnapildis – Raekoja platsilt olid kadunud jõuluajal rõõmu teinud klaasmajakesed, ent jõulukuusk oli alles. Loodetavasti arvestatakse selliselt nii Tartus kui ka mujal Eestis Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirikusse kuulujatega, kes elavad Juliuse kalendri järgi ja 6. jaanuaril alles jõuluõhtut tähistasid. Seda enam, et möödunud nädalal sai meedias tähelepanu ja päris palju kriitikat ETV+ otsus mitte üle kanda õigeusu jumalateenistust.
Koos pühadeaja lõpuga on järjest enam kõneainet pakkumas Eesti Vabariigi peatselt lähenev 100. aastapäev. Temaatiline koduleht kutsub üles tegema kodumaale kingitust. On ka kogudusi, kes on enda kingitusest teada andnud. Olgu selleks siis Hargla kiriku ajahambast puretud põranda kordategemine või mõni teine tore idee. Spordiga tegelejate ringkonnas on kuulda üleskutset tegelda juubeliaastal vähemasti sajal päeval spordiga. Mis võiks aga olla parem kingitus kui palvetamine Eesti Vabariigi eest, olgu siis vähemasti sajal päeval sellest juubeliaastast?
Kätlin Liimets

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)