Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Palvetades saab toetada arsti tööd

02.03.2016 | | Rubriik: Kirikuelu

Untitled-1Läinud oktoobris käisid kuulutusnädalal Puhja koguduses külas Healing Roomsi palvetajad. Enne vabariigi aastapäeva olid nad taas Puhjas.

Koguduse vaimulik Tiit Kuusemaa ütleb, et nii nagu sügisel, võeti Tartust saabunud palvekliiniku meeskond ka nüüd hästi vastu.
Seda tõendab fakt, et keskpäeval alanud ettevõtmine lõppes hämaruse saabudes. Neid, kes palvest oma muredele abi tulid otsima, oli paar tükki enam kui ühel käel sõrmi.
Saadud kogemust sõnades edasi anda on keeruline, vaimuliku sõnul oli see hingemattev. Kuidas kirjeldada olukorda, kus viie-kuuekesi palvetatakse näiteks selle eest, et tuua haige valudele leevendust, et Jumal laseks leida lahenduse peret vaevavatele vaimsetele ja majanduslikele probleemidele.
Palve on suunatud mure põhjusele ja selle kõrvaldamisele, mitte tagajärjele. Kas alati otsest lahendust tulebki, aga kui üheskoos mõeldakse inimese elutee juhtumistele ja palvetatakse, et inimene suudaks minevikust lahti lasta, siis saabub ka rahu ja leppimine ning inimest täidab Püha Vaimu vägi.
Koos koguduse vaimulikuga käidi palvetamas ka kahes kodus. Koos Tartust saabunud palvekliiniku meeskonnaga palvetasid kaasa inimesed ise, nii kuidas neil usku oli ja kuidas nad selleks kontsentreeruda suutsid.
Diakon Kuusemaa ütleb, et tema sai palvetades vaimset tuge ja osa Jumala armust.
Palvekliiniku kogemus näitab, et tänu palvetamisele on juhtunud imesid. Tänu paljude palvetajate abile on kaasa aidatud arstide tööle inimeste ravimisel haigustest, sõltuvustest ja mitmesugustest raskustest.
Mittetulundusühing Healing Rooms Estonia loodi juulis 2011. Palvekliinik on avatud kõigile inimestele mistahes vajadustega. Tõenäoliselt läheb palvekliinik uuesti Puhja sügisel, kui kogudus peab taas kuulutusnädalat.
Rita Puidet

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)