Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Palves Jumala poole Ukraina eest

24.09.2014 | | Rubriik: Uudised

Ukraina palvus 007Pühapäeval palvetati kõikjal Eestis rahu eest Ukrainas. Palvuskoosolek peeti ka Tallinna Ukraina kreekakatoliku kirikus. Palvusel osalesid Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute esindajad. Kohal oli palju siinseid ukrainlasi ja nende sõpru ning toetajaid.
Piiskop Philippe Jourdan (fotol) pöördus kõigi koguduste ja inimeste poole sõnumiga, et palved Ukraina rahu eest on väga oodatud: vajame ja palume teie palveid Ukraina rahu eest.
Palvusel võttis sõna Eesti Kirikute Nõukogu president peapiiskop Andres Põder, kes ütles: «Taaveti laulus 121 on öeldud: «Ma tõstan oma silmad mägede poole, kust tuleb mulle abi? Abi tuleb mulle Issanda käest, kes on teinud taeva ja maa.» Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikutena ja kaaskristlastena palvetame Jumala poole rahu pärast Ukrainas. Palvetame selle pärast, et Jumal aitas parandada kõik need valusad haavad, mis on löödud, ja et ta kingiks vaimujõudu ja lepituse vaimu. Issand Jeesus Kristus ütleb Johannese evangeeliumis: «Oma rahu ma jätan teile, oma rahu ma annan teile!» Jumala õnnistust Ukraina rahvale!»
Samal ajal toimus Vene saatkonna ees Pikal tänaval meeleavaldus, milles osalenud Mihhail Lotman ütles, et Eesti patrioodina peab ta oma meelt avaldama. «See, mis toimub Venemaal, on häbiväärne ja masendav,» sõnas ta. Eesti on solidaarne Ukrainaga ja krimmitatarlastega ning just nende toetuseks Venemaa saatkonna ees meeleavaldus toimuski. Eestis elab 23 000 ukrainlast, olles eestlaste ja venelaste järel suurim rahvus meie riigis.
Pühapäeval avaldasid Moskvaski tuhanded inimesed meelt Kremli agressiooni vastu Ukrainas, juhtides nii tähelepanu Venemaa sekkumisele konflikti.
Tiiu Pikkur

Nõnda peab ülendatama Inimese Poeg, et igaühel, kes usub, oleks temas igavene elu. (Jh 3:14b,15)