Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Palverännutee kaardirakendus on tehtud

27.05.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

Maa-ameti ja Pirita kloostri sõprade koostöös on valminud Maarjamaa ühest otsast teise kulgeva palverännutee kaardirakendus, mille leiab aadressilt maaamet.maps.arcgis.com.

Kaardirakendus kuvab palverännuteele jäävaid punkte koos kirjeldusega, millega see või teine koht aja- või kultuuriloos eristub ja tähelepanuväärne on. Samuti on ära toodud soovituslikud marsruudid, kuidas valitud sihtpunkti praktiliselt kohale jõuda.
Teekond algab Tallinnas Piritalt ja kulgeb läbi Eesti Võrumaale, lõppedes Vana-Vastseliina kabeli juures.
Nii mõneski kohas hargneb rännutee mitmeks paralleelseks haruks, mis taas hiljem kokku saavad. Põhiteekonna pikkus on peaaegu 460 kilomeetrit, huviväärsusi on praegu kaardile kantud 146. Projekti eestvedaja Lagle Pareki sõnul ei ole palverännutee veel sugugi valmis, ka sel suvel jätkavad Pirita kloostri sõbrad teekonna ja huvipunktide täpsustamist. Kuid rändama saab minna juba praegu, kas üksi või mitmekesi.
Infot teekonna kohta saab portaalist www.palverand.ee. Kaardirakendusest on olemas ka mobiilisõbralik versioon, mis võimaldab end nutiseadme GPSi kasutades kaardil positsioneerida, jälgida rajal püsimist ja näha lähedal paiknevaid huviobjekte.
Eesti Kirik

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)