Esileht » Uudis » Uudised »

Palverännupäev Haapsalus

06.05.2015 | | Rubriik: Uudised

Kevad on käes ja palverännu hooaeg algamas ka Maarjamaal. Nii nagu ikka elus, käivad ka palverännu puhul käsikäes teooria ja praktika. Praktikud ja teoreetikud on seljad kokku pannud ja valmistanud ette palverännuteemalise konverentsi «Palverännakud ajas ja vaimus», mis toimub 16. mail Haapsalus Jaani kirikus.
Palverännupäeva eesmärk on arutleda palverännukultuuriga seonduvate aktuaalsete teemade üle ja anda ülevaade Eesti palverännukultuuri hetkeseisust, peamistest probleemidest ja (sõlm-) küsimustest selle edendamisel. Soovime pakkuda palverännakutest huvitunuile võimalust teha põhjalikumat tutvust palverännukultuuri kui ühe rändamise ja usulise fenomeniga.
Konverentsipäeva ettekanded avavad palverännu fenomeni mitmekülgselt. Kaasatud on ajaloolased, teoloogid, praktikutest palverändurid. Rahvusvahelise mõõtme annab konverentsile Leedu palverändude edendaja Darius Liutikas, kes annab ülevaate Leedu palverändudest. Ingmar Kurg räägib palverännu fenomenist laiemalt, Kristi Märk annab ülevaate palverännust kui järjest enam populaarsust koguvast turismisuundumusest. Aldur Vunk ja Ülla Paras avavad teema ajaloolisest perspektiivist, Jaakobitee Sõprade Selts ja Pirita Kloostri Sõbrad räägivad palverännakute praktilisest poolest Maarjamaal ja mujal.
Kui terve päeva jooksul räägitakse rändamisest, siis on loomulik, et päev ka lõpeb väikese palverännakuga Haapsalu linnuses ja päädib vespriga Haapsalu toomkirikus.
Palverännupäeva korraldamist toetavad Haapsalu linn, Eesti Kirikute Nõukogu, Kaheksa Sajandit Maarjamaad Koostöökogu, Eesti Kultuurkapital. Kui soovid konverentsil osaleda, siis kava ja registreerimise vormi leiad veebilehelt www.camino.ee. Kohtume kevadises Haapsalus!
Epp Sokk,
Eesti Jaakobitee Sõprade Selts

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)