Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Palvela aastapäev Nissis

22.06.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Nelipüha laupäevale oli koondunud palju üritusi, aga rahvast jätkus ka Nissi palvemajja.
Sõnumitoojad Anneli Üksik, Agu Kaljuste, Valter Ots, Alvi Mets ja õpetaja Jaanus Jalakas tõid esile Jumala sõna väärt mõtteid. Jeesus kui tõeline viinapuu ja meie viinapuu okstena: temast lahus ei suuda me midagi teha. Viljakandjaid ta puhastab, et need kannaks rohkem vilja.
Toodi veel elulisi näiteid, kuidas kurjusest enda sees jagu saada (Rm 12:21). Teinekord vibutavad usklikudki keerulises olukorras rusikat. Sooviti, et meie kokkutulemine oleks puhta Jumala sõna tunnetamine ja kuulutamine ning soovitati üksteise eest palvetada.
Apostel Paulus ütles, et kui tema ise või ingel taevast peaks kuulutama teist evangeeliumi, olgu ta neetud. Tuletati meelde lapsepõlves ema-isa käekõrval kirikus käimist, mis on kandnud siiani. Tunnistused olid elavad, iga kõneleja sai ise osa eelkõnelejast, korrates mõnda mõtet, mida just talle vaja läks. Ilusat muusikat tegi ansambel Ulmus Domini, solist Lea Ojamäe, koraale saatis Jaan Vaidla.
Palvemaja vanemvend Jüri Pootsmaa tõdes, et on kerge juhatada, kui on kõnelejaid ja lauljaid. Tema sõnum oli Jaakobuse kirja kannatlikkusest, kus mainitud ka Iiobi kannatlikkust. Just tänapäeval on meil vaja teada Iiobi ustavusest Jumalale ja tema elu lõpplahendust.
Laine Pootsmaa

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)