Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Palve ja usk

08.03.2017 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Meie maailmas on palju häda ja viletsust. Ning loomulik on, et aeg-ajalt puudutab see eluteel ka meid endid. Sellistes keerulistes olukordades on huvitav vaadata, mida inimene teeb. Mõni satub raskustest masendusse, nuriseb ega oska näha ühtegi valguskiirt. Teised püüavad lahendada olukorda tulemusele jõudmata ja kaotusega leppimata.
Kristlasel on elu keerulistes olukordades lihtsam, sest ta pole üksi, tema kõrval on Jumal. Ta ei pea sattuma masendusse ega tundma meeleheidet. Tal on keegi, kes annab jõudu minna edasi ja kelle abiga saab üle ka elu kõige raskematest kaotustest.
Piiblist võib lugeda, kuidas Jeesus aitas haigeid, hättasattunuid ja patuseid. Ta teadis murelise probleemi ja võimalikke lahendusi paremini kui inimene ise. Armastava Issandana kuulas Jeesus inimeste palveid ja vastas neile.
Meilgi on raskustes võimalus palvetada. Palve on inimese kõnelus Jumalaga. Palvetades võib kristlane rääkida Jumalale oma kõige suurematest probleemidest ja loota tema abile.
Kui keegi kogeb oma elus Jumala abi ja saab palvetele vastused, siis sünnib inimese südames usk, mis annab jõudu ka tuleviku teel. Nii on palve ja usk tihedalt seotud. Palvevastustest sünnib usk ja usklik inimene palvetab, sest ta ei saa olla Jumalaga kõnelemata.
Kaido Soom

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on Issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks. (Ps 33:12)