Esileht » Pühapäevaks » Palve »

Palve

16.05.2018 | | Rubriik: Palve

Tekst ja foto: endel Apsalon

Kogudus on Kristuse ihu, tema täius, kes täidab kõik kõiges. Ef 1:23
Halastaja Issand, kes Sa meid oled loonud meheks ja naiseks ja oled kõik lunastanud sama lunastushinnaga. Ära lase meie südant kõrgiks muutuda ühegi inimese vastu, vaid anna meile usujulgust toetada neid, kes on Sinust kaugenenud. Lase, et meie usu selgus valgustaks teelisi, kes on tulemas Sinu poole oma muredes ja vajadustes. Olgu meil kõigil samasugune kannatlikkus ja püsivus, kui oli Sinu pojal Jeesusel Kristusel, et armastaksime üksteist kui usuvennad ja -õed, oleksime üksteise suhtes vastutulelikud ja hoiaksime endi keskel rahu, mis kustutaks ka kõige põletavamad vaenunooled.
Sina, Issand, võid meie usulaeva juhtida paremini, kui meie iganes seda suudaksime. Sinu sõna vaigistagu meie südames usutormi ja hoia, et me ei muutuks araks ega laseks argusel enda üle võitu saavutada. Meie ekslevad mõtted, mis tormavad ühest äärmusest teise, võivad meid ja meie lähedasi kaasa kiskuda hukatuse poole.
Saada oma Püha Vaim, kes oleks meile majaliseks, et võiksime ennast tunda Sinu templina, mis on rajatud kaljule. Sina jagad oma rikkalikke ande, täida mind enesega, et Sinust taganev maailm ei kisuks meid kaasa, et meil oleks kindel meel, rõõm ja rahu meie Issandas Jeesuses Kristuses.

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)