Esileht » Pühapäevaks » Palve »

Palve

09.05.2018 | | Rubriik: Palve

Tekst ja foto: Endel Apsalon

Tunnistage siis üksteisele patud üles ja palvetage üksteise eest, et te saaksite terveks! Õige inimese mõjuvõimas eestpalve saadab palju korda. Jk 5:16

Taevane Isa, ma olen Sind otsinud, ehk mitte nii nagu Sina seda oled oodanud, ehk liiga vähe olen näidanud armastust välja Sinu vastu. Aga ma tean, et Sinagi otsisid mind, pöörasid halastuses oma pilgu minu poole, kui minu mõtted leigusid ja maailma tühisusele andusin. Just selles oma mõttetuses ma nägin Sind ja hakkasin Sind innukamalt armastama. Sina, Issand, said minu lootuseks ja lohutasid mind, kui jätsin maha maailma ahvatlevad klaaspärlid. Minu hing hõiskas, kui Sinu nime lakkamatult kordasin. Sina oled see, kes oli, on ja jääb, kes saab olla Sinu sarnane ja kes on mind nõnda armastanud kui Sina, kes pole isegi minu eksimustele ja isepäisusele hukkamõistvalt vaadanud.
Aga Sa oled meile ka öelnud: armastage üksteist, nagu mina olen teid armastanud. Anna meile seda armu, et oskaksime oma kaasinimesi armastada ja manitseda, kui nad Sinu teelt hakkavad eksima. Ära keela oma halastust kellelegi, eriti aga nendele, kes on lasknud ennast eksitada. Ma tean, et meie palve on nõder ja jõuetu, aga Sina võid anda meile palju rohkem, kui me väärt oleme, sest Sinu halastus ja palve ületab inimliku armastuse. Viimaks aita meid jõuda sinna, mille Sa meile oled valmistanud – igavesse taevariiki. Olgu Sulle au igavesest ajast igavesti. Aamen.

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)