Esileht » Pühapäevaks » Palve »

Palve

20.10.2004 | | Rubriik: Palve

Elav Jumal, armas taevane Isa.
Sinu headusest ja heldusest on jagunud meile kõiki häid andisid, mida sellel üürikesel maisel rännakul omaks võime nimetada. Tihti oled Sa vastanud veel enne, kui oleme jõudnud käed palveks kokku panna ja oma huuled Sinuga kõnelemiseks avada.
Kingi palun tarkust ja oskust olla nende inimeste ligi, kes nõrgad ja abita. Juhi Sina meid alati sinna, kus võime selle armastuse tunnistajad olla, millega Sina maailma oled armastanud.
Palun saada nõrkuse- ja kiusatusehetkedel meile abiks usku kinnitavaid õdesid ja vendi. Julgusta meid igal päeval headele tegudele.
Läheta pikka meelt, kannatlikkust ja mõistmist, et meie oma liigsed nõudmised, tahtmised ja kiirustavad ootused ligimeste suhtes ei viiks kibestumisele ega kalgistaks südant, vaid et alati rõõmustaksime siis, kui märkame Sinu Vaimu kasvavat ja toitvat väge.
Enno Tanilas

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)