Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Palmipuudepühal Kaarli kirikus

14.03.2018 | | Rubriik: Teated

Palmipuudepühal, 25. märtsil algusega kl 17 kõlab esmakordselt nii suurejooneliselt J. S. Bachi oratoorium „Johannese passioon“. Kaarli kiriku altari ette astub enam kui 300-liikmeline kollektiiv, mis moodustub kolmest koorist, solistidest ja sümfooniaorkestrist.
Klassikalises muusikas märgilise tähtsusega teost esitavad Tallinna Poistekoor, Eesti Ühendatud Koraalikoor, Voces Musicales ja Klaaspärlimäng Sinfonietta. Lisaks on laval veel viis solisti ning tervet kooslust juhatab maestro Andres Mustonen.
„Bachi „Johannese passioon“ on müstiline, erakordselt sügav ja väga võimas teos,“ kommenteeris dirigent Andres Mustonen. „Usun, et sellest saab Eesti kirikutes toimuvatest kontsertidest omamoodi tähis, sest nii suurejooneline on kooslus, mis rahva ette astub,“ sõnab maestro.
Lisaks astuvad üles Anto Õnnis (evangelist, tenor), Jaanika Kuusik (sopran), Iris Oja (alt), Tõnis Kaumann (bariton) ja Alvar Tiisler (bass).
1724. aastal Leipzigis loodud vaimuliku oratooriumi teemaks on Kristuse kannatused. Johannese passioon jaguneb kaheks osaks: esimene kirjeldab sündmusi alates Jeesuse reetmisest Juudase poolt kuni hetkeni, mil Peetrus salgab Jeesuse.
Teine osa kirjeldab aga Pilaatuse kohtumõistmist Jeesuse üle, sellele järgnenud ristilöömist ja surma. Traditsiooniliselt esitati passiooni Suure reede pärastlõunasel teenistusel.

Täna, kui teie Tema häält kuulete, ärge tehke oma südant kõvaks. (Hb 3:15)