Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Paljude annetajate toel viraažaken tuleb

05.02.2020 | | Rubriik: Kirikuelu

Jaani vitraazikavandKunstnik Dolores Hoffmann on saanud valmis kolmanda Tallinna Jaani kirikusse plaanitava vitraažakna kavandi (fotol) ja selle valmistamiseks on teretulnud iga annetus.

Hetkel on koos pisut üle 5000 euro. „Paljude annetajate akna“ heaks on panustamised oodatud, kuni kogu summa on koos. Annetajate nimed avalikustatakse taiese avamisel.
Kavand on mõeldud kiriku põhjaseinas, käärkambri kõrval asuvale aknale. Ida poolt vaadates on see põhjaseina teine aken, mis on kirikulistele hästi nähtav.
Aknal on tekst Johannese evangeeliumi algusest: „Alguses oli Sõna ja Sõna oli Jumal“. Kavandi alaosas on kujutatud maakera koos ereda päikesega ning selle kohal paikneb tekst: „Kõik on tekkinud Tema läbi“. Kui tegemist on veel planeeritava kunstitööga, siis üks detail vitraažist – verev päike – on juba loodud. Tuleb välja, et selle on aastakümneid tagasi valanud kunstnik Hoffmanni abikaasa, loomulikult siis veel teadmata, millise värvilisest klaasist taiese osaks see kunagi saab.
Koguduse õpetaja Jaan Tammsalu selgitusel arvestatakse lisaks vitraažile ühe akna tööde maksumuse hulka ka kahe raami ja piida restaureerimine ja pakettklaaside paigaldamine, kokku 22 000 eurot.
Eesti Kirik

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)