Esileht » Uudis » Uudised »

Palju sisutihedat mõtlemisainet

18.11.2009 | | Rubriik: Uudised

Hetk konverentsilt: mõtteid vahetavad peapiiskop Andres Põder ja Tallinna Jaani koguduse liige Ruth Alas.  Foto: Konverentsi kodulehekülg

Tallinnas toimus Eesti Evangeelse Alliansi eestvõttel II kristlik juhtimiskonverents «The Global Leadership Summit».
Videokonverents, millel osales ligi 500 inimest üle Eesti, toob kogu maailmas huvilisi kokku 56 riigis. Konverents ise toimus augustikuus USAs Chicagos, selle peakorraldajaks on 1995. aastast Willow Creeki Assotsiatsioon eesotsas kohaliku suurkoguduse asutaja vanempastor Bill Hybelsiga.
Esinejateks on tuntud innovaatikud nii poliitilisest eliidist kui kogudustest ja mitmest rahvusvahelisest organisatsioonist. Tuntud nimedest võib mainida näiteks peaminister Tony Blairi, endist Valge Maja nõunikku David Gergenit, äristrateeg Gary Hamelit.

Ükski innustus pole kunagi liiast
Arvult juba teine kokkusaamine Eestis andis koosolijaile enam võimalust omavaheliseks suhtlemiseks ja aruteludeks.
Hageri koguduse õpetaja Jüri Vallsalu ja nõukogu liige Kristiina Kaljuste tõdesid, et lisaks väga headele ja sisukatele ettekannetele on konverentsi positiivne sõnum iseenesest ka see hulk rahvast, kes eri kirikutest kokku tuleb ja tahab reaalselt ka midagi ära teha.
Vallsalu meenutab Bill Hybelsi mõtteid, kus ta võrdles tänapäevast majanduslikku madalseisu olukorraga pärast hiidlainet. See on uus reaalsus ja me peame ka kirikuna kõnelema nende inimestega, kes meie toetust ja tuge vajavad.
Vallsalu rõhutab, et sellest ei aita, kui keegi käib kogudusest konverentsil ja peab siis hakkama justkui oma ideid läbi suruma. Hageri kogudusse osteti konverentsilt ka ettekannetega DVD ning ühiselt nõukoguga kavatsetakse seda vaadata ja luua arutelu õhkkond, et mõtteid vahetada ja edasist tööd planeerida.

Häid kogemusi tuleb jagada
Kambja koguduse õpetaja Kristjan Luhametsa sõnul on taoline konverents kahtlemata vajalik ja kasulik igale vaimulikule. Osavõtt andis julgustust ja ideid ning mõtteid.
Eraldi toob Luhamets välja Chip ja Dan Heati ettekande. Alatoitluses vaevlevate laste näitest selgus, et sarnastes tingimustes lapsed pole alati ühetaoliselt hullus olukorras tänu sellele, et emad jaotavad vähesed toiduportsjonid väiksemateks osadeks. Nii on ka olukorraga kirikus – sarnastes tingimustes on alati kellelgi pakkuda positiivset eeskuju ja häid kogemusi, mis võib teisigi aidata.
Eesti-poolset konverentsi korraldada aidanud projektijuhi Henri Lehtsaare sõnul võib toimunud üritust igati kordaläinuks nimetada ning vastukajad on väga head.
Järgmise aasta konverentsiks on juba broneeritud 550 kohta, juhtimisalased teadmised ja kogemused koguvad populaarsust.

Mari Paenurm

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)