Esileht » Uudis » Uudised »

Palju õnne, Urmas Petti!

09.09.2015 | | Rubriik: Uudised

Urmas PettiEeloleval laupäeval, 12. septembril 50aastaseks saav, piibellikus mõttes esimese juubelini jõudev Urmas Petti (fotol) on Eesti Kirikule oma inimene.
Kirikulehe perega liitus ta veel üliõpilasena 1994. a. Küllap hakkas lehetöö meeldima, sest suvepraktika lõppedes jäi ta toimetusse, pelgamata stuudiumi lõpusirge kiiret. Usulistes küsimustes asus Urmas lehe loomet ohjama uue sajandi koidikul ja jäi teoloogilise konsultandi ametisse seitsmeks aastaks. Ka Ülikooli-Jaani koguduse õpetajaks saades ja ülikooli usuteaduskonnas õppejõuna töötades ei pidanud Urmas paljuks oma õlga Eesti Kiriku tegemistel all hoida.
Kuus aastat on ta kolumnistina rikastanud kirikulehte, tema arvamuslood võtavad fookusesse ajakajalise konkreetses hetkes. Autori valitud kolumnidest Eesti Kiriku väljaandena 2013. aastal ilmunud raamatu «Iga sekund on värav» eessõnas nimetatakse, et Petti artiklid aitavad mõista sündmusi maailmas, Eestis ja meie kirikus.
Kirikuloolasest reformatsiooniuurijana on teoloogiadoktor Petti aidanud luterlust ja Martin Lutherit eestlasele avada. Tema osalusel on eesti keeles ilmunud Martin Lutheri «Valitud tööd» (2012), mille koostaja ja üks tõlkijaist ta on, ning «Magnificat» (2015), mille ta on tõlkinud.
Muhe olek, vahe mõistus ja oskus olulist vähemolulisest eristada – need on sambad, millele toetub Urmase olemus. Tema seltskond rikastab, sõna valgustab ja pilk kinnitab. Õnnelikud on need, kel see kogemus olemas. Ülikooli-Jaani kogudusest, Tartu ülikooli usuteaduskonnast, Eesti Kirikust …
Palju õnne igasse hetke, Urmas!
Liina Raudvassar

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)