Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Palju õnne, noortejuht Lia Kaljuste!

02.09.2009 | | Rubriik: Uudised

Kui Lia esmaspäeva hommikul tööle tõttas, ei jõudnud ta ära imestada, miks küll Hageri koguduse pasunakoor konsistooriumi õuel harjutab.
Imestus kasvas veelgi, kui selgus, et lisaks olid tagaõue üles rivistunud Lia pereliikmed ja töökaaslased, õu oli ehitud õhupallidega, üles oli seatud kohvilaud. 
Laste- ja noorsootöö ühenduse lastetöö juhil Lia Kaljustel oli nädal tagasi 60. sünnipäev. Juubelikinki – Leigo järvemuusika kontserti nautis Lia koos abikaasa Aguga. Kontserdilt tagasi jõudes ootas ees esimene üllatus – maakodu õu oli rahvast täis. «Eks ma midagi ikka aimasin ka, aga nii palju rahvast…» on Lia sõnatu. Liat rõõmustas väga, et tema arvukad ristilapsed olid kohal.
Konsistooriumi traditsiooniline lillekimp anti õigel päeval üle. «See oli konspiratsiooni mõttes,» naljatab kantsler Urmas Viilma. Nii et 24. augusti hommik konsistooriumi õuel oli juubilarile tõesti ootamatus. Õnnitlejate hulgas olid kolleegid eesotsas peapiiskop Andres Põderiga, sõbrad, lapsed ja lapselapsed. Laulis pereansambel ja mängis Hageri pasunakoor, kus tugitalaks abikaasa Agu. Muide, Agu sõidutab tavaliselt hommikuti Lia tööle, kuid sel päeval pidi ta miskipärast kiiresti Maardusse minema ja Lia tuli omal käel Toompeale, kus – oh imet! – Agu juba vapralt pasunat puhus.
Lia Kaljuste on ka raamatuid ja laulikuid kirjutanud, seminare ja laagreid korraldanud. Oma tasasel moel on ta ise viie lapse emana ja kuue lapselapse vanaemana väga palju kiriku lastetöö arendamiseks teinud. Naine, kes endast rääkida ei armasta, ütleb, et tema eest räägib tema töö.
Siinkohal saab edasi antud Lia südamlik tänu neile, kes tema tähtpäeva nii meeldejäävaks tegid.

Tiiu Pikkur

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)