Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Palju õnne, Naatan Haamer!

21.10.2015 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Haamer,NaatanTäna, 21. oktoobril tähistab õpetaja Naatan Haamer (fotol) oma 50. sünnipäeva.

«Ühelt poolt tähtis, teisalt tähtsusetu,» kommenteerib Naatan Haamer saabuva juubeli tähendust Eesti Kirikule päev varem. Naatan kinnitab, et ei võta «täismeheikka» jõudmist sugugi traagiliselt, pigem näeb selles positiivset võimalust olla solidaarne nende paljude sõpradega, kellel see samm elukaares juba astutud: «Saan teisi rõõmustada, et ka mina saan vanemaks.»
See on päev, mil pisut endasse süüvida ja mõtiskleda, mis tehtud ja mis teoksil. «Küpsus tuleb paljuski kasuks,» arutleb Haamer, kel ametialaselt pidevalt mitu rauda tules. Kirikulehega kõneldes valmistub ta just väikelaeva kapteni eksamile minekuks ning pärast seda sõidab Tallinna televõtetele.
Tartu praostkonna vikaarõpetajana aitab Naatan Haamer Tartu Ülikooli-Jaani kogudust teenida ning on hingehoidja mitmes Tartu haiglas, aastast 1994 naistekliinikus ja 1998. aastast lastekliinikus.
Ootamatu õnnetuse puhul osatakse teda juba nõustajaks kutsuda mujalegi. Kõige südamelähedasemaks hindab ta ise osalemist laste ja noorte kriisiprogrammis, kus tuleb rinda pista laste leina raske ja komplitseeritud temaatikaga.
Valdkondadest, millega tegeleb, arvab ta läbivalt oluliseks peretööga seonduva. Teda huvitab pere kui tervik: «Siit algavad ja siia suubuvad kõik n-ö alateemad.»
Liina Raudvassar

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)