Esileht » Uudis » Uudised »

Palju õnne Los Angelese kogudusele

02.03.2010 | | Rubriik: Uudised

Rein Neggo (1918–2007) teenis ligi pool sajandit eestlasi Los Angeleses. Foto: erakoguLos Angelese eesti kogudus tähistab 60. aastapäeva.
Kogudus peab jumalateenistusi läti luterlikus kirikus. 7. märtsil on koguduse kutsel külas teoloogiadoktor Tarmo Toom, kes jutlustab jumalateenistusel ja esineb tšellol teenistusele järgneval pidulikul õhtusöögil Eesti Majas.
Tarmo Toom saabub abikaasaga Washington D.C-st. Ta on Ameerika katoliku ülikooli aseprofessor patristika alal ning teenib Baltimore’i ja Washingtoni eesti kogudusi.
Osvald Tärgi tütrepoeg Tarmo, kes on lõpetanud Eestis muusikaakadeemia, lahkus siit paari­kümne aasta eest seoses teoloogiaõpingutega ja on jäänud seejärel elama USAsse.
Los Angeles on üks väliseesti elujõulisemaid kogudusi, keda viimased kümme aastat teenib samuti Eestist lahkunud õpetaja Jüri Pallo, kes asus sellele kohale koguduse kauaaegse õpetaja Rein Neggo aktiivsest kogudusetööst eemalejäämise järel.
Rein Neggo oli teoloogiaüliõpilasena koguduse asutamise juures. Saabunud 1949. aastal Saksamaalt, pidas ta omaalgatuslikult jõuluõhtu jumalateenistuse Hea Karjase kirikus. Koguduse asutamiskoosolek kutsuti kokku 6. märtsil 1950, seal viibis ka õpetaja Oskar Pastik, kes teenis kogudust 1955. aastani.
Rein Neggo määrati koguduse õpetaja kohusetäitjaks 1955. aastal ja oli kogudusega seotud 1994. aastani.
Kogudust on teeninud ka praegu Eestis elav kõrges eas õpetaja Johannes Aarik, muusikaelus on aktiivselt kaasa löönud piiskop Jakob Kuke poeg Jaan Kukk. Praegu on koguduse muusikaelu Kaie Pallo juhtida.
Koguduse juhatuse esimees Heino Nurmberg usub, et aastapäevaüritusest kujuneb meeldejääv sündmus.
Sirje Semm

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)