Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Palju õnne, Eesti Kiriku lugeja!

03.03.2021 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Inimestelt inimestele – seda juhtmõtet järgides töötab kirikulehe toimetus, et oma lugejaskonda iga nädal rõõmustada. Tegijad on teadlikud, et ilma lugejata poleks vaeva nägemisel mingit mõtet. Ilma lugejata poleks, kellele kirjutada ega millest kirjutada. Sellel nädalal Eesti Kiriku taasilmumise 31. aastapäeva tähistades mõtleme tänumeeles neile, kes loevad ja tellivad ning lehte sõbralegi lugemiseks annavad. Oma taassünnipäeval 4. märtsil soovib toimetus palju õnne oma lugejatele. 

Võib öelda, et Eesti Kiriku kogudus kasvab, kinnitas kolleeg Kätlin Liimets meie FB kontol toimuvast kokkuvõtet tehes. Statistika järgi jälgib meid Facebookis 2252 inimest ja viimase kolme aasta jooksul on see arv kasvanud 100 inimese võrra. On tore teada, et sotsiaalmeedia vahendusel on meil sõpru erinevates ilmaotstes. Arusaadavalt on jälgijaid kõige enam Eestis, seejärel Soomes, ent esindatud on ka Norra, Iirimaa, Austraalia ja Brasiilia.   

Rõõm on sellest, et vaatamata koguduseliikmete vähenemisele ei ole Eesti Kiriku tellijaskond viimastel aastatel vähenenud, on pigem pisut kasvanudki. Teame, et lugejaid on fikseeritud tellijaskonnast rohkemgi, Eesti Kirik on jätkuvalt mitmel pool selleks aateleheks, mida antakse käest kätte.

Tuisukuust kevadkuusse jõudes kestab küll paastuaeg, aga suur samm ülestõusmispühade suunas on astutud. Hoolimata koroonapandeemiast, mis raugemise asemel murdumatut elujõudu näib koguvat, sisendab iga päevaga kukesammu võrra pikenev päevavalgus lootust. Kevad, ka teisiti tulev, mõjub sõnumina valguse võidukäigust.

Liina Raudvassar 

Laulge Issandale uus laul, sest ta on teinud imetegusid.  (Ps 98:1)