Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Palamuse kiriku katus parandatud

19.10.2010 | | Rubriik: Kirikuelu, Uudised

Palamuse kiriku katus on taas terve. Jaan Nuga8. augusti tormis kannatada saanud Palamuse kiriku katus on taastatud.
Katusetöödega loodeti valmis saada iga-aastaseks rahvarohkeks Paunvere väljanäituseks, kuid rõõmustamiseks saadi siiski põhjust nädal hiljem, oktoobri esimesel nädalavahetusel, kinnitab koguduse õpetaja Jaan Nuga.
Rahaküsimuse juures jääb õpetaja rahulikuks, sest kirikuvalitsus on lubanud tehtud tööde eest tasumiseks kogudusele puuduoleva summa laenata.
Katuse taastamistööde hinnapakkumise suuruseks oli 72 000 krooni, millest enamik saadakse otsuse kohaselt riigilt järgmisel aastal pühakodade restaureerimise programmi kaudu. «Rahaveskid jahvatavad aeglaselt,» tunnistab Nuga.
Tormis sai tugevalt kannatada ka kabeli eterniitkatus. Kuigi kogudusele on annetatud Eestist ja Soomest, kulub lisaks suurem summa, 100 000 krooni, praegu kilega kaetud kabeli katuse heaks. Võimalik oleks purunenud eterniiditahvlid lihtsalt välja vahetada, kui kuskilt saaks praegu kasutusel olevatest väiksemas mõõdus ja väiksema lainega plaate.
Reaalselt tuleks siiski kogu kabeli katus uus panna, sealjuures välja vahetada pehkinud roovitus – poolikut tööd pole mõtet teha. Põhimõtteliselt saab kogudus õpetaja sõnul praegu hakkama, aga silmas pidades kabeli remonti ollakse siiski tänulikud annetuste eest, mida saab teha koguduse kontole 1120162869.
Õpetaja Jaan Nuga on õnnelik asjaolu üle, et kogudus on eelmisel iseseisvusajal müünud kiriku ümbert maad ja et ta võib praegu kinnitada: kirik on Palamusel tõesti keset küla ning hiljutise laada ajal oli jumalasõna ja Peeteli koguduse koori esinemist kuulamas kirikutäis rahvast.
Rita Puidet

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)