Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Paistu kogudust teenib Allan Kährik

19.09.2018 | | Rubriik: Kirikuelu

Paistu koguduse hooldajaõpetaja koos praosti, endise õpetaja ja juhatusega. Vasakult Maie Sults, Ene Saar, Allan Kährik, Raivo Asuküla, Marko Tiitus, Fred Asuküla ja Ande Lehtmets.
Internet

2. septembril seadis Viljandimaal Paistu kirikus praost Marko Tiitus Paistu koguduse uueks hooldajaõpetajaks Allan Kähriku.

Kogudust pikka aega ustavalt teeninud õpetaja Raivo Asuküla siirdus emerituuri mullu 1. veebruaril. Pärast seda on Paistu kogudust teeninud ja teenimist korraldanud praost Marko Tiitus. Tänavu mais vahendas ta kirikulehe kaudu, et pooleli on läbirääkimised, ja andis lootust, et Jumala abiga saadakse Paistusse abiline või koguni oma õpetaja.
Lootus täitus 2. septembril, mil uus hooldajaõpetaja Allan Kährik ametisse seati. Kirikulisi oli kogunenud üle paarikümne. Uut õpetajat oli tulnud tervitama Viljandi vallavalitsuse abivallavanem Ene Saar, kes on ka juhatuse liige. Head soovid ja õnnistussõnad andsid edasi ka koguduse teised juhatuse ja nõukogu liikmed. Juhatuse esimees Ande Lehtmets ütles, et kogudusel on hea meel oma õpetaja üle ja ollakse ootusärevuses, kuidas koostöö kulgeb.
Allan Kährik, kelle põhitöö on Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias, ütles Eesti Kirikule, et juhtis akadeemias viimased kümme aastat kultuurhariduse osakonda ja eelmisest sügisest jäi vaid õpetama pedagoogika assistendina. „See tähendas, et viimane aasta on mul väiksem koormus olnud ja tekkis tunne, et aega ja jõudu on, et veel midagi teha. Mõõduka koormuse tõttu tundus praosti palve hakata Paistu hooldajaõpetajaks teostatav. Olen ikka teadnud, et ühel hetkel naasen kirikutööle,“ jagas õpetaja Kährik.
Siiani on Paistu kirikus toimunud jumalateenistused iga kuu esimesel ja kolmandal pühapäeval. Allan Kährik soovib jumalateenistusi pidada üle pühapäeva. nädalasisese töö arutamine seisab veel juhatusega ees.
Allan Kährik on sündinud 1968. aastal Viljandis. Ordineeriti õpetajaks 1997. aastal ja teenis 1997–2003 erinevaid Pärnu praostkonna kogudusi. Töötas usuteaduse instituudi (UI) rektorina 2002–2004 ja prorektorina 2004–2005. 2004–2008 oli UI kaplanaadi teenistuses. Pärast seda EELK vikaarõpetaja ja asendas ametivendi-õdesid vajadusel eri kogudustes.
Kätlin Liimets

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)