Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Paistu kogudus ja õpetaja on juhtunust üle

07.09.2010 | | Rubriik: Kirikuelu

Paistu kiriku altarimaal, millele tekkis vandaalitsemise tõttu viis rebendit, vajab restaureerimist. Internet    Augusti viimasel nädalal langes huligaanide ohvriks Paistu Maarja kirik, kogudus otsib võimalusi kahju korvamiseks.
Koguduse õpetaja Raivo Asuküla sõnul loobiti altaritagusesse idapoolsesse aknasse kive, mõni neist on olnud suuremat mõõtu. Purunenud on kolmekordse akna 14 ruutu, suuremat kahju on saanud altarimaal. Mõni päev hiljem lükkasid vandaalid ümber kiriku ette püstitatud puust neitsi Maarja kuju.
Kohalik õpetaja, kes aastaid hoone seisukorra eest hea seisnud, ütleb, et «raskused on Jumala kingitus, et end proovile panna». Juba möödunud esmaspäeval pani ta ise kirikuaknale uusi klaase. Raha tõstuki kasutamise ja klaaside eest talt ei võetud.
Inimesed on toimunust nördinud ja abivalmid ning kogudusele ka annetusi teinud. Tehniliselt keerulisem on vahetada sisemiste klaaside purunenud ruute, sest altari taga on vaja suur aken eest ära võtta.
19. sajandi keskel valminud, Riia kunstniku Ludwig Maddause altarimaal «Kristus ristil» restaureeriti viis aastat tagasi Tallinnas ja läks maksma 50 000 krooni. Lõhkumise käigus tekkis maali viis rebendit ja maal tuleb uuesti pealinna taastamisele viia. Ekspertiisi hinnangul tuleb seekord maksta neli tuhat krooni enam.  
Veidi üle saja liikmega kogudusele on väljaminek suur ja ootamatu, seepärast on koguduse juhatuse esimees Maie Sults ja õpetaja Asuküla hakanud otsima võimalusi, et leida raha maali taastamiseks. Ettepanekuga korraldada heategevuskontsert pöördus koguduse poole Viljandi pärimusmuusika aida juhataja Ando Kiviberg.
Altarimaali restaureerimist saab toetada igaüks, annetades EELK Paistu Maarja koguduse kontole 10022042915008.
Rita Puidet

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)