Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Päikeselaulu konkursil lauldi metsast, kodust ja loomadest

02.11.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Lauluvõistluse võitja Katrina Merily Reimand. Marko TiitusViljandi Jaani kogudus korraldas teist aastat frantsiskusepäevale pühendatud õpilaste omaloominguliste laulude konkursi «Päikeselaul 2011».
Koguduse õpetaja Marko Tiituse sõnul on konkursi eesmärgiks julgustada kooliõpilasi loomingulisele eneseväljendusele, süvendada ja juurutada loovust kui kristlikku eluviisi vastandina tarbimisele. Inimene on loomiseks loodud loom. Igaüks meist võib luua oma laulu, panna selles helisema oma mured ja rõõmud, igatsused ja unistused. Ise laule luues õpime märkama Jumala loodud maailma ilu ning kaasinimest tema vajaduste ja ootustega, ehk õpime paremini tundma iseennastki.
Seekordsele konkursile esitati 20 laulu (eelmisel aastal 12) ning neid hinnati kolmes vanuserühmas. Enamik laululoojaid olid 1.–6. klassi õpilased. Viljandi Paalalinna gümnaasiumi muusikaõpetaja ning «Päikeselaulu» korraldustoimkonna liikme Signe Ristisaare hinnangul on see väga positiivne, sest nii harjuvad lapsed juba maast madalast muusikat looma ning neis tekib julgus oma laule kirja panna ja teistele esitada.
Üllatusena kõnelesid paljud laulud metsast ja loomadest – laste sõpradest. Noorte lauludest kumas läbi unistust, igatsust, ootamist, sõpruse ja sõprade olulisust. Žürii liige, luuletaja Kristiina Ehin oli liigutatud südamlikest ja siirastest laulusõnadest. Samas julgustas ta teksti luues kasutama mitte esimest pähetulevat riimi, vaid leidma põnevalt ja üllatavalt riimuvaid sõnu.
Žürii valis välja vanuserühmade võitjad. Peavõit ehk konkursi grand prix kuulus laulule «Mets on tore», autoriks Katrina Merily Reimand, Viljandi maagümnaasiumi ja Viljandi muusikakooli 4. klassi õpilane.
Muusik Aleksander Sünter (žürii esimees) ei teagi Eestis teist selletaolist ettevõtmist ning avaldas heameelt selle üle, et Viljandi Jaani kogudus korraldab õpilastele omaloominguliste laulude konkurssi. See avardab kindlasti laste maailmapilti ning annab julgust laule luua ja nendega teiste ette tulla. Ta kiitis samuti osalejate andekust ja tragidust ning seda, et paljud mängisid enda loos ise ka mõnda pilli. Juhendajad on teinud õpilaste innustamisel ja juhendamisel väga tänuväärset tööd.
Mirjam Tiitus

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)