Esileht » Uudis » Uudised »

Paides tuleb kokku arvamusfestival

13.08.2015 | | Rubriik: Uudised

Paide kiriku ümbruses kogunetakse arvamusfestivali teisel päeval kõnelema kristlaste jaoks olulistel teemadel.
Arhiiv

Kolmandat korda koguneb rahvas Paidesse arvamusfestivalile 14.–15. augustil.

Korraldajad on loonud mõttevahetuspaiga erinevate Eesti oleviku ja tuleviku jaoks oluliste küsimuste arutamiseks. Pakutakse võimalust osaleda inspireerivates aruteludes, vahetada arvamusi ühiskondlik-poliitilistes küsimustes, koguda uusi teadmisi ja värskeid ideid, tutvuda uute inimestega ning nautida mitmekesist kultuuriprogrammi.

Väitlus arenguabi üle
Programmis on mitmed tegevused ja kaasa saab rääkida erinevatel teemadel. Ühel neist, Eestit maailmas käsitleval teemal, küsitakse, kas noorte päralt on tulevik, ja kõneldakse seal vene keeles.
Eesti keeles väideldakse selle üle, kas Eesti peaks andma rohkem arenguabi. Eesti on maailmas rikkuselt 42. riik, kõige vaesemad riigid on meist umbes 40 korda vaesemad. Pagulaskvoodid on ka karmimaid kriitikuid arengukoostöö tegemist ja sellele kulutamist toetama toonud. Kas oleme piisavalt rikkad, et anda arenguabi sama palju kui lääneriigid? Väitluses on kaks võistkonda ning nende argumentide tugevust hindavad publik ja kohtunikud. Jaatuse võistkonnas on Urmas Paet, Siim Kallas, Allar Tankler, eituse võistkonnas Margus Tsahkna, Mikk Salu, Mailis Reps.

Teisel päeval kirikute alal
Kirikute alal on arvamusfestivalil (Keskväljak 1) laupäeval, 15. augustil võimalus kuulata ja väidelda kolmel teemal. Avo Üprus Eesti Kirikute Nõukogu Ühiskonnatöö SA koordinaatorina annab teada, et kõik on oodatud kaasa mõtlema ja mõttevahetuses osalema. Toimuvad arutlusringid, avatud on vaba mikrofon.
Koguduste ja kogukondade rollist sõja ning rändega seoses arutletakse koos Jaanus Kanguriga kell 12–13.30. Käsitletakse küsimusi, kas kogudused saavad olla abiks kannatanutele, kas kirikutel on lahendusi sise- ja välismigratsioonile, kas Eesti on muulasvaenulik.
Einike Pilli juhib kell 14–15.30 toimuvat arutelu alternatiivhariduse tuleviku üle ning kõneks tuleb kristlike erakoolidega seotud temaatika. Kas kristlikud koolid on oht või võimalus? Kas hariduslik mitmekesisus on väärtus, mille nimel pingutada? Kristlikud koolid kui kiriku ühtsus.
Kella 16–17.30ni arutletakse Riina Solmani juhtimisel perekonna teemadel. Pere on üks olulisemaid väärtusi ning sotsiaalse sidususe ja igasuguse inimelu lähe. Kuidas Eesti riik toetab ja väärtustab perede loomist ja püsimist? Miks pered lagunevad? Kas kaugabielu vaevad on suuremad kui rõõmud?
Korraldajad paluvad tähele panna, et sama tähtis kui arutlemine ja oma väidete tõestamine on ka teise osapoole kuulamine ja eri seisukohtade arvestamine. Osalejatel palutakse meeles pidada, et kuulamine on sama oluline kui kõnelemine, arutelus osalevate inimeste suhtes olgem hinnanguvabad, reageerida tuleb mõtetele, mitte isikule.
Arvamusfestival on kõigile tasuta ning osalema on oodatud kõik huvilised. Lähem info www.arvamusfestival.ee/kava.
Eesti Kirik

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)