Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Paides meenutati hukkunud korravalvureid

07.01.2015 | | Rubriik: Ühiskond

Mäo mälestusmärgi juures mälestasid 15. detsembril politsei- ja piirivalveameti ning kaitsepolitseiameti töötajad teenistuskohustuste täitmisel hukkunud kolleege.

Tseremoonial asetati mälestusmärgi jalamile pärjad hukkunute mälestuseks ning seejärel toimus mälestuskontsert Paide Püha Risti kirikus.
Politsei- ja piirivalveameti kaplan Ago Rand ütles mälestusmärgi juures peetud kõnes, et kuigi on raske taluda ja leppida sellega, kui keegi on pidanud andma oma tööülesannet täites kõige kallima, oma elu, siis on ometi meie kohus nende poolelijäänud tööd edasi viia ning muuta sellega meie maa turvalisemaks.
Paide Püha Risti kirikus toimunud mälestusteenistusel teenisid politsei- ja piirivalveameti peakaplan Jaan Jaani, kaplan Valdo Lust ning kaplanaadi praktikant Maria Härmas. Mälestuspäeva kõnes tõdes Jaan Jaani, et politseiniku amet on väga raske. Selles on hetki, mille toodud ootamatut kaotusvalu on olnud hingeliselt raske üle elada nii peredel kui kolleegidel.
Jaan Jaani meenutas politseinike endi osalust annetuste kogumisel 2008. a Paide kiriku seinale paigaldatud mälestustahvlite jaoks ning tõdes, et politseipere ei ole oma varalahkunud kolleege unustanud.
Paide kirikust on saanud langenud politseinike mälestuskirik, kus peetakse mälestusteenistus-kontserti juba kuuendat korda.
Selleaastasel kontserdil tuli ettekandele Urmas Sisaski missa nr 3 «Eesti missa», mille esitasid dirigent Hando Põldmäe juhtimisel politsei- ja piirivalveameti orkester, politsei segakoor Akord, maksu- ja tolliameti kammerkoor, naiskoor Gaudette ning RAMi oktett.
Mäo mälestusmärk püstitati traagiliselt hukkunud Järva liikluspolitseinike Marek Lemmingu ja Argo Kivi mälestuseks, kes 15. detsembril 1994 Mäos tööülesandeid täites tulevahetuses oma elu kaotasid.
Nende mälestuseks loodi 1995. aastal fond, mille eesmärgiks seati hukkunud politseinike mälestuse jäädvustamine.
Mälestusmärgi avas politseinike esimesel surma-aastapäeval toonane siseminister Märt Rask, kes ütles, et mälestusmärk on aususe ja kohusetunde sümbol, mis jääb hoidma teenistuskohustuste täitmisel hukkunud politseinike mälestust.
Kokku on Eesti teise iseseisvusaja jooksul hukkunud 19 politseinikku, üks kaitsepolitseinik ning üks piirivalvur.
Maria Härmas

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)