Esileht » Uudis » Uudised »

Paide kirik saab politseinike mälestuskirikuks

27.03.2008 | | Rubriik: Uudised

Politseiameti peakaplan Jaan Jaani käis teisipäeval, 18. märtsil Paides kooskõlastamas projekti, millega Paide kirikust saaks politseinike mälestuskirik.
Politsei mälestuskiriku rajamise idee just Paidesse on tingitud asjaolust, et seal lähistel Mäos asub mälestusmärk, mis püstitati 1990. aastal võitluses kurjategijatega hukkunud politseinikele. Mälestusmärgi juurde on tuldud hukkunud kolleege meenutama Eesti Politseiameti olulisematel tähtpäevadel – 12. novembril, mis on Eesti politsei loomise aastapäev, ja 1. märtsil mis on politsei taasloomise aastapäev.
Politseiameti peakaplani Jaan Jaani sõnul on neil tähtpäevadel kõneks tulnud vajadus hukkunud ametivendi kirikupalves meenutada ja ka Eesti politsei tegevuse aastatel hukkunutele tõsisemalt mõelda. «Mäo mälestusmärk asub suure maantee ääres üsna bussipeatuse lähedal, seepärast on mälestamistseremooniate korraldamine seal mõnikord ebamugav,» ütles peakaplan Eesti Kirikule. Paide kiriku kuulutamine ametikohustuste täitmisel hukkunud politseinike mälestuskirikuks on peakaplani arvates suurepärane lahendus.
Et läheneb politsei asutamise 90. aastapäev, siis kavatsetakse Paide kiriku seinale paigutada mälestustahvel tööülesannete täitmisel hukkunud Eesti politseinike nimedega. Teadaolevalt sai enne II maailmasõda ametis olles surma 25 politseinikku, taasiseseisvunud Eestis on hukkunud 19 korrakaitsjat.  
Mälestustahvli avamine on plaanitud 12. novembriks, mil tähistatakse Eesti politsei 90. aastapäeva. Tahvel on tellitud Tallinna Rahumäe kivitöökojast; tahvli valmimist ja paigaldamist rahastatakse annetustest ja sponsorite toetustest.
Paide kirik oleks seega teine mälestuskirik Eestis, 2001. aasta aprillis pühitseti Tori kirik eesti sõjameeste mälestuskirikuks.

Lea Jürgenstein

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)