Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Päevakorras on Narva kiriku remont

29.01.2020 | | Rubriik: Kirikuelu

Narva3Tänu riigipoolsele soodsale suhtumisele on loota Narva Aleksandri kiriku (fotol sisevaade) peatset kordasaamist, kinnitab sealse koguduse õpetaja Urmas Karileet.

Ehitusekspertiis tuvastas mullu, et Narva Aleksandri kiriku rõdud ja külglöövide võlvlaed on varisemisohtlikud, mistõttu keelati selle kuppelsaalis avalike ürituste korraldamine. Seni oli pühakoja kordategemist paremateks aegadeks edasi lükatud. Ent kuna selgus, et hoonet võib tulevikus sootuks kokkuvarisemine ähvardada, on Narva Aleksandri kiriku omanikuks olev riik otsustanud kiiresti tegutseda.
Eelmise aasta 8. märtsil asuta­ti selleks töörühm, kuhu kuulu­vad siseministeeriumi, kultuuriministeeriumi, EELK kon­sistooriumi ja Narva koguduse esindajad ning Narva linnapea.
Õpetaja Karileedi sõnul on töörühm otsustanud pühakoja täielikult korda teha, et seda saaks edaspidi kasutada kiriku, kontserdisaali ja muuseumina. Peale selle on kavas rajada ka juurdeehitus, millesse tulevad nii kontserdi- ja näitusetegevuse abiruumid kui pastoraat.
Töid korraldab Riigi Kinnisvara AS ja need peaksid maksma minema vähemalt 2,5 miljonit eurot. Kolmandiku sellest rahast on riik juba eraldanud, mis tähendab, et tänavu saab alustada projekteerimisega. Restaureerimistööd loodetakse lõpetada 2022. aastal.
Koguduseelu eesolevad tööd takistama ei peaks, sest jumalateenistusi peetakse kirikutorni ehitatud kabelis. Selle kasutamisele piiranguid seatud pole.
Õpetaja Karileet on rahul sellega, et Narva Aleksandri kiriku puhul on riik osutunud heaks ja vastutustundlikuks omanikuks. „Kirikus me ütleme selle kohta, et see on palvevastus ja Jumala ime,“ lisab ta. „Jumal on vastanud meie palvetele ja on lasknud kõigel kenasti korda saada.“
Rain Soosaar

Kui keegi on Kristuses, siis ta on uus loodu, vana on möödunud, vaata, uus on sündinud! (2Kr 5:17)