Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Paavsti visiiti tunnustati aasta sündmusena

21.12.2018 | | Rubriik: Kirikuelu

Piiskop Philippe Jourdan auhinnaks saadud meenega. Albert Truuväärt, Pealinn

Piiskop Philippe Jourdan võttis vastu Tallinna aasta sündmuse auhinna.

Tallinna linnavolikogu algatatud aasta linnakodaniku tiitli sai Kadrioru pargi juhataja Ain Järve. Žürii tõstis aasta sündmusena esile paavst Franciscuse Eesti-visiiti Tallinnas.
Tiitliga tunnustati visiidi peakorraldajat, Eesti Kirikute Nõukogu asepresidenti, Rooma-Katoliku Kiriku piiskoppi Philippe Jourdani. Tiitliga kaasnes disainer Riho Luuse valmistatud klaasmeene, mille alusele on liimitud tükike Tallinna toomkiriku 300 aasta vanusest vaskkatusest.
Auhinna andis üle Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart. „Ain Järve ja piiskop Jourdan on auväärsed linnakodanikud, kes on teinud oma tööd südamega ja Tallinna linn on selle eest tänulik,“ ütles Mihhail Kõlvart. Piiskop Jourdan tänas Tallinna linna igakülgse abi ja koostöö eest ning lubas paavstile teada anda, et tema visiit leidis tunnustust.
Tallinna aasta linnakodaniku valimisteks kokku kutsutud komisjoni kuulusid Tallinna vapimärgi kavalerid Tiina Mägi ja Tarmo Soomere ning Tallinna linnavolikogus esindatud fraktsioonide esindajad. „Philippe Jourdan tutvustas läbi Rooma paavsti visiidi nii Eesti riiki kui ka Tallinna linna maailmale ning liitis samal ajal ka kohalikke inimesi ja nende maailmanägemisi,“ lausus akadeemik Tarmo Soomere. „Ma ütleks isegi, et Philippe Jourdan, aasta tähtsündmuse hing ja peakorraldaja, tõstis Tallinna hetkeks kogu maailma tähelepanu keskpunkti.“
Eesti Kirik

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)