Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Paavsti visiidi ametlik koduleht on avatud

18.04.2018 | | Rubriik: Kirikuelu

Paavsti 25. septembril toimuva Eesti visiidi motoks on „Mu süda, ärka üles“.

Alates 2. aprillist on paavst Franciscuse Eesti-visiidi ametlik koduleht avatud. Koduleht asub aadressil www.paavsteestis.ee ja on praegu avatud eestikeelsele lugejale, hiljem lisanduvad inglise ja vene keel.

Paavst Franciscus külastab Eestit teisipäeval, 25. septembril. Äsja avatud koduleht pakub jooksvat infot visiidi kohta ning tutvustab katoliku kirikut ja paavst Franciscust. Kodulehte avades näeme naeratavat ja rahvast õnnistavat paavsti ning saame teada, et paavsti visiidi põhiüritustena toimuvad 25. septembri ennelõunal oikumeeniline noorte kohtumine ja pärastlõunal avalik missa Tallinnas. Lisaks kuulub visiidi kavva kohtumine Eesti presidendiga, millele järgneb paavsti kõne kodanikuühiskonna esindajatele. Pärast lõunat külastab paavst Franciscus Halastuse Misjonäride Ordu (Kolkata (Kalkutta) ema Teresa õdede) maja.
Visiidi avalikest üritustest kutsutakse osa võtma kõiki inimesi vaatamata usutunnistusele. Turvalisuspõhjustel avalikustatakse ürituste toimumispaigad ja kellaajad kuu aega enne visiiti ja mõlemal avalikul üritusel osalemiseks on vajalik registreerumine. Praegu pole registreerimine veel avatud. Neil, kes paavsti visiidil isiklikult osaleda ei saa, on võimalik jälgida otseülekannet paavsti visiidi kodulehe, ERRi, Vatican TV ja Vatican Newsi vahendusel. Vatican Newsil on olemas ka vastav mobiilirakendus.
Visiidi käigus toimuv oikumeeniline noorte kohtumine on ootuspärane, sest sel aastal on katoliku kirikus välja kuulutatud noortele pühendatud aasta. Eestist ning meie lähiriikidest pärit noored tulevad kohtuma paavstiga, et laulda, palvetada, temaga rääkida ja tema sõnumit kuulata. See on ka paavsti viimane kohtumine noortega enne katoliku kiriku noorte sinodit, mis toimub oktoobris Roomas.
Kodulehel kutsutakse ka üles tulema vabatahtlikuks, pakkuma öömaja Tallinna sõitvatele palveränduritele, kirjutama ja joonistama paavstile. Kirjad paavstile avaldatakse kodulehel ning saadetakse enne visiidi toimumist Rooma. Laste ja noorte joonistustest soovitakse sügisel Tallinna Peeter-Pauli koguduses avada näitus.
Kätlin Liimets

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)