Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Paavst Franciscuse kõned Eesti visiidil

18.01.2019 | | Rubriik: Kultuurielu

Franciscuse_kõnedRooma-Katoliku Kirik Eestis on välja andnud Tema Pühaduse paavst Franciscuse apostelliku visiidi kõnede kogumiku.

Kogumiku sissejuhatuses tänab piiskop Philippe Jourdan kõik, kes olid paavsti visiidi korraldamisega seotud. Tänusõnad kuuluvad president Kersti Kaljulaidile, vabariigi valitsusele, Tallinna linnavalitsusele ja riigiasutustele. Piiskop kirjutab: „Paavst Franciscuse visiit on olnud mitte ainult väikese katoliikliku kogukonna, vaid kogu Eesti ühiskonna ühine töö ja vili ning mul on selle üle väga hea meel.“
Kogumik sisaldab lisaks paavsti kõnedele kõiki kõnesid, tekste ja tänusõnu, mis kostsid 25. septembril 2018. aastal Tallinnas, sellel ajaloolisel püha isa visiidil Maarjamaale.
Marge-Marie Paas, katoliku kiriku pressiesindaja, ütleb, et kogumiku koostaja on lisanud juba püha isa videotervituse teksti Balti riikidele, mille paavst läkitas vahetult enne visiiti. „Ma tulen kui karjane, ja tahan puudutada kõiki inimesi ja pakkuda rahu, head tahet ja tulevikulootuse sõnumit,“ nentis paavst eestlastele oma videotervituses. Kindlasti on need sõnad, mis jäid visiidi järel meie rahva südamesse ja hinge, mida selle raamatu vahendusel veidi sügavamalt mõtiskleda!
Raamatusse on koondatud ka mõned fotod, mis aitavad lugejat taas mõtetes tuua tagasi sellesse ajaloolisse päeva.
Et paavsti sõnum jääks kõlama, on raamatu lõppu kokkuvõtvalt kirjutatud mõned mõttekillud, mis jäid eestlaste südametesse. Näiteks: „Te pole ju oma vabadust kätte võidelnud selleks, et langeda tarbimise, individualismi, võimuiha või üleolekutunde orjusse.“
Trükis on eesti ja inglise keeles ning seda saab osta katoliku koguduste juurest üle Eesti. Kogumiku hind on 5 eurot.
Eesti Kirik

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)