Esileht » Uudis » Uudised »

Paastumaarjapäeva tähistamine

16.03.2016 | | Rubriik: Uudised

«Maarja kuulutus». Fra Angelico. 15. saj. Fresko Püha Markuse muuseumist Firenzes.

Paastumaarjapäeva tähistatakse tavaliselt 25. märtsil, kuna aga sel aastal on samal kuupäeval suur reede (Jeesuse surm ristil), siis tähistati paastumaarjapäeva läinud pühapäeval, 13. märtsil või tähistatakse saabuval laupäeval, 19. märtsil.
Neitsi Maarja roll on kiriku jaoks ülioluline ja kirikukalendris on mitu Maarjaga seotud tähtpäeva. Paastumaarjapäev kannab sellist nimetust, sest see maarjapäev langeb paastuajale.
Püha ametlik nimetus on Issanda kuulutamise püha, sest üheksa kuud enne Jeesuse sündimist ilmus neitsi Maarjale ingel Gaabriel, kes andis teada, et Maarja saab lapse. Ingel lausus Maarjale: «Rõõmusta, sa armuleidnu! Issand on sinuga! Ja vaata, sa jääd lapseootele ja tood ilmale poja ja paned talle nimeks Jeesus. Tema saab suureks ja teda hüütakse Kõigekõrgema Pojaks ja Issand Jumal annab talle tema isa Taaveti trooni.» (Lk 1)

Mina olen Hea Karjane. Minu lambad kuulevad minu häält ja mina tunnen neid ja nad järgnevad mulle ning ma annan neile igavese elu. (Jh 10:11a,27–28a)