Esileht » Uudis » Uudised »

Paastumaarjapäeva tähistamine

16.03.2016 | | Rubriik: Uudised

«Maarja kuulutus». Fra Angelico. 15. saj. Fresko Püha Markuse muuseumist Firenzes.

Paastumaarjapäeva tähistatakse tavaliselt 25. märtsil, kuna aga sel aastal on samal kuupäeval suur reede (Jeesuse surm ristil), siis tähistati paastumaarjapäeva läinud pühapäeval, 13. märtsil või tähistatakse saabuval laupäeval, 19. märtsil.
Neitsi Maarja roll on kiriku jaoks ülioluline ja kirikukalendris on mitu Maarjaga seotud tähtpäeva. Paastumaarjapäev kannab sellist nimetust, sest see maarjapäev langeb paastuajale.
Püha ametlik nimetus on Issanda kuulutamise püha, sest üheksa kuud enne Jeesuse sündimist ilmus neitsi Maarjale ingel Gaabriel, kes andis teada, et Maarja saab lapse. Ingel lausus Maarjale: «Rõõmusta, sa armuleidnu! Issand on sinuga! Ja vaata, sa jääd lapseootele ja tood ilmale poja ja paned talle nimeks Jeesus. Tema saab suureks ja teda hüütakse Kõigekõrgema Pojaks ja Issand Jumal annab talle tema isa Taaveti trooni.» (Lk 1)

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)