Esileht » Uudis » Uudised »

Otsused

04.03.2020 | | Rubriik: Uudised

Konsistooriumi veebruarikuu istungil

Türi koguduse õpetaja Teet Hanschmidti ametiaega on pikendatud 22. veebruarini 2021.

Sangaste koguduse õpetaja Ivo Pilli ametiaega on pikendatud 6. aprillini 2025.

Rein Keskpaik on vabastatud Kose koguduse diakoni ametikohalt ja arvatud emerituuri alates 10. veebruarist.

Keila koguduse õpetaja Arnd Matthias Burghardtile, kes valiti aasta vaimulikuks, määrati preemia 1000 eurot ja see on ette nähtud palverännakul osalemiseks.

Rapla koguduse juhatuse esimehele Raivo Ermile, kes on valitud aasta juhatuseesimeheks, määrati preemia 1000 eurot ja see on ette nähtud palverännakul osalemiseks.

Laiuse kogudusele on antud luba juhtorganite erakorraliste valimiste korraldamiseks hiljemalt 31. märtsiks. Valimiste korrakohase läbiviimise eest vastutab õp Margit Nirgi.

Eerik Jõks on isikliku avalduse alusel vabastatud EELK lauluraamatukomisjoni liikme ja sekretäri kohustustest alates 27. jaanuarist.

Peapiiskop Urmas Viilma on puhkusel 20.–26. aprillini.

EELK koostöömedal on antud emeriitvaimulik Antero Honkkilale, Tallinna Püha Vaimu koguduse kaastöölisele Soomest, ning Eesti Diakoonia kaastöölistele, koostöövõrgustiku Interdiac direktorile Janka Adameovale ja haridusjuhile Tony Addyle.

EELK aukiri on antud Enno Ootsingule pühendumuse ja tähelepanuväärse panuse eest Tallinna Püha Vaimu koguduse ellu.

Anti luba hoonestusõiguse seadmise üleandmiseks Saue Pauluse kogudusele.

Peapiiskopi otsused

5. veebruari otsus puudutab Katri Aaslav-Tepandi ordineerimist diakoniks ning tema määramist Nõmme Rahu koguduse diakoniks alates 9. veebruarist.

Praost Marko Tiitus oli lubatud talvepuhkusele 11.–18. veebruarini.

Peapiiskop on nimetanud Tallinna Rootsi-Mihkli koguduse juhatuse liikme metsamees Ants Varblase EELK esindajaks metsanduse 2021.–2030. aasta arengukava juhtkogus.

Otepää koguduse diakoni Marko Tiirmaa armulaua seadmise õigust Otepää koguduses on pikendatud 1. märtsist kuni 31. detsembrini.

Nõnda peab ülendatama inimese Poeg, et igaühel, kes usub, oleks temas igavene elu. (Jh 3:14b,15)