Esileht » Uudis » Ametlikud teated »

Otsused

16.12.2020 | | Rubriik: Ametlikud teated

Konsistooriumi detsembrikuu istungil

Nõva ja Piirsalu kogudust teeniv õp Peeter Krall (69) arvatakse isikliku avalduse alusel emerituuri ja vabastatakse nende koguduste teenimisest alates 1. jaanuarist 2021. Nõva koguduse hooldajaõpetajaks saab õp Leevi Reinaru ja Piirsalu koguduse hooldajaõpetajaks Kari Tynkkynen. Vakantseks on kuulutatud Laiuse koguduse õpetaja ametikoht. Kandideerimisavalduste esitamise tähtaeg on 28. veebruar 2021.

Õp Toivo Treiblut on määratud Tallinna praostkonna vikaarõpetajaks praost Jaan Tammsalu alluvuses alates 1. dets. Seni oli õp Treiblut Nõmme Rahu koguduse abiõpetaja. Kinnitati EELK konsistooriumi 2021. aasta eelarve, leitav EELK siseveebist.

Kinnitati EELK Usuteaduse Instituudi 2021. aasta eelarve, leitav EELK siseveebist.

Seoses Tallinna Toompea Kaarli koguduse ja kiriku aastapäevaga saavad EELK aukirja koguduse kaastöölised Martin Helme, juhatuse ja nõukogu liige, ja Anne-Mai Nau, Kaarli kooli armastatud ja hinnatud lasteaiaõpetaja.

Peapiiskopi otsused

Peapiiskop annab EELK tänukirja Tallinna Toompea Kaarli koguduse ja kiriku aastapäevaga seoses järgmistele koguduse kaastöölistele: Veera Taleš – solist ja tubli kaasateenija, seoses 70. sünnipäevaga; Toomas Bubert – solist ja tubli kaasateenija, seoses 60. sünnipäevaga; Ott Indermitte – solist, tubli kaasateenija; Mirvet Luik – kammerkoori Canorus laulja; Vello Västrik – kontsertkoori laulja; Rein Piilpärk – nõukogu liige ja koguduse kaastöötaja; Lea Krall – Kaarli kooli armastatud ja hinnatud klassiõpetaja; Made Torokoff-Engelbrecht – Kaarli kooli armastatud ja hinnatud tugispetsialist (psühholoog ja logopeed); Elis Erm – pühendunud kaastöö eest Kaarli kooli nõukogus; Andres-Sven Kruusmann – koguduse nõukogu liige ja abiline jumalateenistustel. EELK tänukiri antakse Eha Rüütlile Haljala koguduse toetamise eest pikaajalise laenuga.

Jõulurahu

Peapiiskop Urmas Viilma kuulutas 13. detsembril Jõgeval välja üle-eestimaalise jõulurahu ning süütas koos president Kersti Kaljulaidiga küünla. Peapiiskop ütles oma kõnes: „Jõulurahu, mille täna siin välja kuulutame, meenutab meile, et ligimestena peame üksteiselt andeks paluma ja üksteisele andeks andma, sest rahu ja armastus on Jumala poolt loodud inimese kõige loomulikum ja algupärasem olek.“ 

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)