Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Osalejate muljed kirikukongressilt

31.05.2017 | | Rubriik: Kirikuelu

1RaisteAnne Raiste, ERR ajakirjanik, pälvis EELK aukirja:
Päev on olnud väga põnev hommikust peale. Mulle väga meeldisid kõik ettekanded. Neist jäi hästi palju mõtlemisainet. Ajakirjanikuna leidsin neist palju teemasid, mida edaspidi kas teleuudistes või mujal kajastada. Loodan, et tasapisi jõuavad need meie vaatajateni.

 

 

 

 

2Bunder+NõmmRobert Bunder, Tartu Pauluse koguduse noortejuht:
Päev on tore olnud. Olen juba mitu päeva ka vabatahtlikuna korraldamises osalenud. Rõõmustav on, et inimesi on tulnud väga paljudest paikadest: Saaremaast Vastseliinani. Koos on ka väga suur kirikuõpetajate tuumik. On näha, et kongress on paljude inimeste südameasi. Väga meeldis kirikukongressi avaldus, mis vastu võeti. Eriti seetõttu, et ta on tehtud 1917. aasta kongressi vaimus. Samad punktid, mis tol korral olid, kajastuvad ka selles avalduses. Tõsi, ta on üldsõnaline, aga need on head eesmärgid ja põhimõtted, mille poole püüelda ja millest lähtuda.

Liina-Liis Nõmm, Tallinna Jaani koguduse liige, LNÜ juhatuse liige:
Meeldib, et kõik on koos. Pole vaimulikud, juhatuseesimehed jne eraldi – tänane päev on olnud avatud kõigile. Vastuvõetud avalduse üldsõnalisus isegi meeldis, sest see annab ruumi vaadata, mis suunas ja kuidas asjad peavad minema.
3PõldJoel-Siimo Põld, Juuru koguduse juhatuse esimees, pälvis 2014. a Teeneteristi III järgu:
Kongressipäevad on olnud väga huvitavad. Olen väga rahule jäänud, et nii pikad päevad suutsin vastu pidada. Muljet avaldas Pauluse kirik praegusel kujul, ma polnud pärast taastamist siin käinud. Rõõm on ka inimeste üle, kellega kokku sain. Kõik muljed kokku tekitavad optimistliku tunde, et meie kirikuelu on siiski elav ja suudame veel midagi ära teha selles ilmas.
Kätlin Liimets

Selleks ongi Jumala Poeg saanud avalikuks, et ta tühistaks kuradi teod. (1Jh 3:8b)