Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Organistide pühendus juubeliaastale

21.02.2018 | | Rubriik: Teated

Veebruarist novembrini tulevad Eesti Orelisõprade Ühingu ja Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse eestvõttel ja korraldusel Tallinna toomkirikus ja teistes kirikutes ettekandele 12 Eesti heliloojate orelisonaati.
Tegemist on kultuuriloolises mõttes erakordse ettevõtmisega, sest kõik sonaadid esitatakse ühe aasta jooksul. Ettekandele tulevad Artur Kapi 2 orelisonaati, Alfred Karindi 4 orelisonaati, Juhan Aaviku, Johannes Hiobi, Johannes Kappeli, Edgar Arro, Els Aarne ja Kaljo Raidi orelisonaadid.
Sonaate esitavad Kristel Aer, Piret Aidulo, Tiit Kiik, Ulla Krigul, Ines Maidre, Kersti Petermann, Kadri Ploompuu, Hille Poroson, Tiia Tenno ja Toomas Trass. Kaasatud on kaks organisti väljastpoolt Eestit – Tallinna Konservatooriumi haridusega Natalia Enko Moskvast ja Christian-Markus Raiser Karlsruhest.
Orelisonaatide esitust toetab Eesti Kultuurkapital. Orelipooltunni algus kell 12, sissepääs annetusega.
Esimesel kontserdil sarjas „Eesti heliloojate orelisonaadid“ esitas Kadri Ploompuu 17. veebruaril toomkirikus Juhan Aaviku (snd 1884 Holstres, surn 1982 Stockholmis) orelisonaadi.

Kristus ütleb: Kes teid kuulda võtab, see võtab kuulda mind, ja kes teid kõrvale lükkab, see lükkab kõrvale minu. (Lk 10:16)