Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Organist Kadri Ploompuu sai teenetemärgi

13.01.2021 | | Rubriik: Persoon kaasajast
Kadri Ploompuu Tallinna piiskopliku toomkoguduse teenetemärgiga. Arho Tuhkru.

Organisti ja koguduse muusikatöö juhi Kadri Ploompuu aastakümnete pikkust tööd Tallinna piiskopliku toomkoguduse muusikaelu elavdajana on võimatu lühidalt kokku võtta.

Sellise tõdemusega põhjendab toomkoguduse aastalõpus ilmunud infokiri Katedraali Sõnumid talle teenetemärgi andmist. Silmapaistev on ka Kadri Ploompuu kontserttegevus.

Olles Tallinna toomkoguduse organist alates 1990. aastast on Kadri Ploompuu arendanud koguduse muusikaelu katkematult 30 aastat. Ta on andnud toomkirikus sadu soolo- ja kammermuusika kontserte ning on olnud ka produtsendi rollis. Tema korraldusel toimuvad alates 1991. aastast kirikus igal laupäeva keskpäeval orelipooltunnid, samuti suvised kesknädala orelikontserdid alates 2007. aastast ning muud muusikalised üritused.

Interpreet on alates 1985. aastast esinenud soolokontsertidega kõikjal Eestis ja välismaal Taanis, Rootsis, Saksamaal, Suurbritannias, Venemaal ning osa võtnud Tallinna ja Pärnu orelifestivalidest ja Visby orelinädalast. 

Kadri Ploompuu lõpetas 1979. a Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli klaveri ja oreli erialal ning 1985. a Tallinna riikliku konservatooriumi klaveri ja oreli erialal, õppejõududeks professorid Lilian Semper ja Hugo Lepnurm.

Tallinna piiskopliku toomkoguduse teenetemärk antakse statuudi kohaselt isikule, kelle tegevus on edendanud koguduseelu ning kes on andnud panuse Eesti kiriku- ja kultuuriellu. Kauni kujundusega – valgetest liiliatest moodustunud sõlesõõr – teenetemärgi esimesed saajad on organist Kadri Ploompuu ja Laudate Dominumi dirigent Veljo Reier.

Liina Raudvassar

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)