Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Orelireisile saartele

16.09.2020 | | Rubriik: Teated

Reisifirma TiitReisid on reisisarjas „Eestimaa kirikud ja orelid“ jõudmas juubelini. 

Oktoobrikuu reisil (10.–11.) jõuame kirikute ja orelite tutvumisega 100. kirikuni, milleks on Kärla kirik. Pidulikku sündmust tähistame seejärel aga iidses Kihelkonna kirikus, kus asub Eesti vanim orel (Andreas Stein) aastast 1804. Kihelkonna kirik on üks vanemaid kirikuid Eestis. Kihelkonnast on pärit ka helilooja ja organist Peeter Süda, kelle surmast möödus tänavu 3. augustil 100 aastat. Süda oli üks Tallinna Konservatooriumi asutajaid 1919. aastal ning selle kooli esimene oreliprofessor. 

Oktoobrikuu reisil külastatakse Muhu kirikut, Saaremaa Jaani kirikut, Kaarma kirikut, Reomäe õigeusu kloostrit, Jämaja kirikut, Kuressaare Laurentiuse kirikut. Ööbimine Kuressaare Meri SPA hotellis.

Teisel päeval on plaanis Kärla kirik, Kihelkonna kirik (osaleme lõikustänupüha missal), Pöide kirik, Hanila kirik ja Kirbla kirik.

Ootame teid osalema, sest seekordne reis on eriline ja pidulikum. Reisijuhiks on organist prof Andres Uibo. Kloostrielust räägib ja jutluse peab Kihelkonna kirikus dr prof Arne Hiob.

Registreerida saab kodulehel www.tiitreisid.ee.

Andres Uibo

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust!  (Ps 66:20)