Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Orelifoorum ja meistrikursus „Hommage Tobiasele“

28.03.2018 | | Rubriik: Teated

Usuteaduse instituudi kirikumuusika osakond kutsub 21. aprillil kell 10–17 orelifoorumile ja meistrikursusele (Pühavaimu 6, Tallinn).
Eesti Vabariigi juubeliaastal möödub sajand ka eesti rahvusliku heliloomingu alusepanija Rudolf Tobiase surmast (1873–1918). Mõlemat juubelit silmas pidades on põhjust mõelda Tobiase erakordsele rollile meie akadeemilise muusikakultuuri rajamisel ja pühkida taas tolm tema loominguliselt pärandilt, milles peitub veel palju avastamisväärset.
Selle eesmärgiga toimub laupäeval, 21. aprillil orelifoorum „Hommage Tobiasele“, mis algab Ines Maidre vastavateemalise ettekandega ja jätkub tema meistrikursusega, mille teemaks on „Tobiase orelilooming ja selle interpretatsioon“.
Orel omas lapsepõlvest saadik Tobiase jaoks erilist kohta. Orelile olid loodud tema esimesed loomingulised katsetused ja kõrvuti kompositsiooniga õppis ta Peterburi Konservatooriumis oreli erialal. Aastaid Peterburi Jaani kiriku organistina tegutsedes kogus Tobias erilist kuulsust oma improvisatsioonikunstiga. Improvisatsioonilisust  ja ideederohkust kohtame ohtralt ka tema oreliteostes, esmajoones koraalieelmängudes. Nende esitamisel põrkume aga rea sisuliste, notatsiooniliste ja registratsiooni puudutavate küsimärkidega, mis on osalt tingitud Tobiase visandlikust käsikirjast.
Ines Maidre on üks tunnustatumaid Eesti organiste. Tema tõlgenduses kõlavad ühtviisi meisterlikult nii varajane barokk, värvikas romantism kui ka tänapäeva muusika.
Kursusetasu 25 eurot sisaldab lisaks koolitusele kohvipause.
Koolitusele registreerumine kuni 13. aprillini aadressil ui.kirikumuusika@eelk.ee

Info:  Kristel Aer, tel 502 0950  või Kersti Petermann, tel 514 6341 või tel 611 7408.

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)