Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Õppida pole kunagi hilja

/ Autor: / Rubriik: Arvamus / Number:  /

September on tarkusekuu. Mida tähendab teie jaoks õppimine?

Ferschel1 copyAnne Ferschel,Iisaku koguduse jutlustaja, juhatuse esimees ja sekretär-raamatupidaja:
Töö on nõudnud ja elu on mind suunanud erinevatele kursustele. Olen õppinud raamatupidamist, aga see töö pole mulle sümpaatne, ent vajab siiski tegemist. Koolitusi olen saanud usuteaduse instituudi kaudu, aga viimane suurem õppimine oli Tartu ülikooli juures, kus sain jutlustaja kutse.
Kuna juhin koguduse palveringi, andsid õpingud selleks juurde kindlust ja muidugi teadmisi, mida teistega jagada. Pean aasta ringi iga nädal toimuvat palveringi oluliseks, sest see süvendab inimestevahelist osadust. Ja alati on, mille eest palvetada. Ka olen tänu koolitusele pidanud jumalateenistust, kui õpetaja on ära olnud, ja asendanud Narvas õpetaja Villu Jürjot ja Jõhvis Peeter Kaldurit.

Praegu täiendan end kristlikke raadiosaateid kuulates, aga rohkem teadmisi soovin veel piibliõppest ja unistan retriidile minekust. Teen iga tööd nagu Jumalale, siis on see kergem. Issand annab mulle jõudu oma kohustustega toime tulla.

metsoja_kaido_v copyKaido Metsoja, Valga koguduse diakon:
Olen päris mitu head aastat olnud nii õppija kui ka õpetaja rollis: üliõpilasena Tartu teoloogia akadeemias, eetika õpetajana Tartu kommertsgümnaasiumis ja sõiduõpetajana autokoolis. Pärast viit aastat teenimist Valga praostkonna vikaar­vaimulikuna võtsin poolteist aastat tagasi kohustuse teenida Valga kogudust, mistõttu loobusin õpetamast ja pühendusin kogudusetööle.
Paljude kohustuste tõttu jäi viieaastane programm teoloogia akadeemias lõpetamata ja lõputöö tuleb teha juba usuteaduse instituudis. Seoses üleminekuga on lisandunud veel mõni eksam. Loogiliselt on minu lõputöö eetikast, tööd juhendab Argo Buinevitš.
Oli kirikupoolne vastutulek, et saan samaaegselt õppida pastoraalseminaris, nõnda loodan tuleval aastal kaitsta nii bakalaureuse- kui magistritöö.