Esileht » Uudis » Esileht »

Õpetajaks kirikus ja koolis

19.09.2012 | | Rubriik: Esileht

16. septembril seati Kullamaa Püha Johannese kirikus uue koguduseõpetajana ametisse Lembit Tammsalu.

Juhtliturgiks oli peapiiskop Andres Põder, assisteerisid Lääne abipraost Leevi Reinaru ja emeriitõpetaja Ants Leedjärv. Kaasa teenis Tallinna praostkonna abipraost Arho Tuhkru. Introduktsiooniteenistuse, mida rahvasuus nimetatakse õpetaja laulatamiseks kogudusega, jutluse pidas kirjakohale 2Ms 16:15–19 õp Tammsalu.
Orelil oli organist Aet Reinhold, lisaks kohaliku koguduse lauljatele musitseeris ka külalisansambel Varbla kogudusest. Kirikuliste seas, keda oli tavapühapäevast rohkem, oli ka vallavanem Jüri Ott.
Üle 30 aasta Kullamaa kogudust teeninud Ants Leedjärv kinnitas Eesti Kirikule, et tunneb rahu südames teadmise üle, et tema armastatud koguduse hingekarjasena jätkab Lembit Tammsalu.
«Küllap on koguduste ootused uue õpetaja valimisel sarnased,» mõtiskles Lembit Tammsalu kirikulehele antud usutluses, lisades: «Ideaalne on, kui õpetaja asub koguduse keskele elama, olles nõnda kogu aeg kättesaadav.» Praegu pedagoogist abikaasa Monika ning tütarde Hedi ja Stiinaga Virtsus elav Tammsalu plaanib kolida Kullamaale esimesel võimalusel. Kolimise aeg sõltub remonditööde lõppemisest pastoraadis.
«Kullamaa auväärne kultuurikiht ning kultuurilooline pärand sisendas kahtlemata kõhedust, et kuidas suudan väärikalt jätkata,» nendib Lembit Tammsalu.
Lisaks Kullamaa kogudusele on Lembit Tammsalu hooldajaõpetaja ka Piirsalu, Hanila ja Varbla koguduses. «Teenimisrütm kulgeb kindlas taktimõõdus, kus ühel pühapäeval on kolm ja teisel kaks teenistust,» selgitab ta. Kirikuõpetaja ametit seob ta kooliõpetajaks olemisega, andes kahel päeval nädalas ajalugu ja ühiskonnaõpetust Virtsu koolis.
Liina Raudvassar

Toetusfond ootab 1. oktoobriks aasta juhatuseesimehe kandidaate. Esildised saata Jaan Tammsalu nimele jaan.tammsalu@eelk.ee või postiaadressil Lastekodu 6A, 10113 Tallinn.

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)