Esileht » Uudis » Esileht »

Õpetaja Tõnu Taremaa seati ametisse

30.05.2018 | | Rubriik: Esileht

Pärnu Eliisabeti koguduse õpetajaks seati Pärnu praostkonna praost Tõnu Taremaa.
Kätlin Liimets

Kolmainupühal, 27. mail seadis lõuna piirkonna piiskop Joel Luhamets ametisse Pärnu Eliisabeti koguduse õpetaja Tõnu Taremaa.

Kolmainupüha kaunil päikesepaistelisel hommikul oli Pärnu Eliisabeti kirikus rohkem inimesi liikvel kui tavapäraselt. Koguneti 4. märtsil koguduse nõukogu poolt valitud ja 1. aprillist konsistooriumi poolt ametisse kinnitatud uue õpetaja Tõnu Taremaa introduktsiooni jumalateenistusele.
Ametisse seadis ja juhtliturg oli piiskop Luhamets. Jumalateenistusel teenisid kaasa ametisse seatud õpetaja Taremaa, koguduse diakon Jaanus Torrim, kirikumees Janis Tobreluts ja orelil organist Aaro Tetsmann. Pidulikkust lisasid koguduse segakoor ja tütarlastekoor Elise.
Pärast uue õpetaja esitlemist ja koguduse juhatuse esimehe Andres Riivitsa ette loetud konsistooriumi kinnituskirja ütles piiskop ametisse seadmise kõnes: „Sean suure linna suure koguduse õpetajaks Tõnu Taremaa. Sind kutsutakse kuulutama koguduse ülesehitamiseks seda, mida Jumal on meile ilmutanud. Pead hoolitsema, et sul oleks, mida jagada. Olgu sul alati olemas pühakirjas viidatud viis leiba ja kaks kala, et kogudus saaks söönuks!“
Piiskop sedastas, et koguduseõpetajalt eeldatakse oma ametis tihti üliinimlikke võimeid, mis on inimlikult võimatu, ent ühes Jumalaga võimalik, ja soovis ametisse seatavale: „Ole ustav oma ülesannetes, mis sulle on antud, ja Issand õnnistagu sind!“
Jumalateenistus peeti käsiraamatu korra järgi ja äsja ametisse seatud õpetaja Taremaa ütles jutlustades, et kolmainupüha on tänuliku ristikiriku vastus Jumala tegudele, mis ta on inimeste heaks teinud. „Jumala olemus on ja jääb meile müsteeriumiks, natuke paotatud saladuseks. Kolmainsuse mõiste on meile esmapilgul paradoks, ent mitte võimatu mõista,“ jagas Tõnu Taremaa, avades kolmainu õpetuse sisu.
Jumalateenistuse järel oli võimalik tähtpäevalist õnnitleda ja kokkutulnud olid palutud osadusöömaajale kiriku käärkambrisse. Juhatuse esimees Riivits nentis rahulolevalt: „Eks meie uus õpetaja ole praostkonnas ja koguduses teeninud pikemat aega. Tunneme ja teame teda ja seepärast on hea meel, et ta on üks meie endi seast. Oleme väga rahul.“
Äsja ametisse seatud uus Pärnu Eliisabeti koguduse õpetaja ütles Eesti Kirikule, et kui teda on Pärnu koguduses ametisse pandud, siis teenib Jumala ja nende abiliste abiga, kes olemas on. Kõige esimeseks suureks väljakutseks peab ta noortetöö taasalgatamist.
Kätlin Liimets

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)