Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Õpetaja parem käsi

12.10.2010 | | Rubriik: Kirikuelu, Persoon kaasajast

Henn Männik on Türi koguduse juures võtnud enda peale hulga nähtavat, aga ka palju «nähtamatut» tööd.Sirje SemmEELK aukirja on pälvinud Henn Männik, kes vääris tänu pühendunud töö eest Türi koguduses ja Järva praostkonnas.
Koguduse vaimulik praost Teet Hanschmidt on Henn Männikust kõneldes rahul ja tänulik ning ütleb, et Henn on tõeline eesti mees. «Ta tuli kiriku juurde juba veidi soliidsemas eas, on siia ka jäänud, ning mina tunnen tema abi ja toetust küll väga paljudes asjades.»
Ka koguduse juhatuse esimees Margus Priimägi tunnistab, et lahtiste kätega Henn on rakendanud oma teadmisi ja oskusi kiriku juures täieliku pühendumusega. «Ta on olnud eestvedaja kiriku remonditöödest alates kuni uute ja suurte asjade väljamõtlemise ja teostuseni,» sõnab juhatuse esimees.
Tõepoolest – Henn Männiku abiga on valminud ka küünalde alus kirikuparki, kus iga tulija saab süüdata põleva märgi oma kallite või nende mälestuseks, kelle haudagi pole leitud. Ka mälestusmärgi idee ja kavand on Hennu omad. «Meil on ju ka kirikus taoline võimalus, aga seal peame küünlad kustutama, kui kirikust lahkume ja uksed kinni pannakse. Õues saavad need jääda lõpuni põlema,» lausub koguduse õpetaja.
Henn Männik jagab oma aega kirikus mitmes vallas – ta on koguduse revisjonikomisjonis, pühapäeviti ametis ka kiriku- ja kellamehena. Tema idee kohaselt on sündinud Türi kiriku ristimiskivi ning Narva väikese kiriku altar. «Henn suhtub kirikusse ja seal tehtavasse hardalt ja pieteeditundega, talle on see oluline,» tõdeb Teet Hanschmidt.
«Ta on loov inimene ja ma arvan, et ei eksi palju, kui julgen Hennu isegi kunstnikuks nimetada. Lisaks kõigele muule on ta palju lugenud mees, Hennul on sügav ajaloohuvi – ta mitte ainult ei tee palju oma kätega ega näe asja oma vaatenurgast, vaid analüüsib meid ümbritsevat ja õpib teiste kogemustest ning uutest teadmistest,» iseloomustab koguduse vaimulik tublit töötegijat.        
Henn Männikule anti aukiri üle lõikustänupüha jumalateenistusel Türi kirikus.
Mari Paenurm

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)