Esileht » Uudis » Uudised »

Õpetaja Luup seati ametisse

20.11.2019 | | Rubriik: Uudised

Aare Luup

17. novembril toimus Tallinnas Pelgulinnas Peeteli kirikus õpetaja Aare Luubi introduktsioon.

Ametisse seadis Aare Luubi abipraost Arho Tuhkru, assisteerisid Tampere Harju koguduse õpetaja Ari Paavilainen (jutlus) ning Mikkeli toompraost emerituuris Ilkka Paukkala. Kaasa teenis koguduse eelmine õpetaja Alo Martinson.
Abipraost Tuhkru sõnul kulges ametisse seadmine väga kenasti. Kirik oli rahvast täis ja kogudus tervitas väga soojalt oma uut õpetajat. Ari Paavilaineni jutlus, mis põhines tähendamissõnal kümnest neitsist, suunas mõtted tarkuse, ettevalmistuse ja valmisoleku vajadusele usuelus.
„Peeteli kogudus on kirka sotsiaaltöö tõttu üks erinäolisemaid nii Eestis kui ka Tallinna praostkonnas. Seega tegutseb kogudusega koos MTÜ Peeteli Kiriku Sotsiaalkeskus. Tuleb anda aega atra seada ja leida ühine töörütm. Igal õpetajal on ka oma käekiri. Aare Luup asendas juba varem aeg-ajalt Alo Martinsoni, nõnda et ta oli ka veidi koguduse eluga tuttav,“ jagas Tuhkru.
Aare Luup sündis 29. jaanuaril 1973. aastal Saaremaal Kihelkonnal, ristiti ja konfirmeeriti 1992. aastal Kuressaares. Ta on õppinud Tallinna pedagoogilises seminaris sotsiaaltööd ja lõpetas 2009. aastal usuteaduse instituudi magistrikraadiga. Diakoniks ordineeriti 18.12.2010 ja preestriks 26.12.2011. Teenimist alustas vikaarina Muhu koguduses, mille õpetaja oli 2011–2013. Peeteli koguduse õpetajaks valiti Aare Luup kolme kandidaadi hulgast ja kinnitati konsistooriumi poolt koguduse õpetajaks alates 10. oktoobrist.
Kätlin Liimets

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust! (Ps 66:20)